Dip: Sahir Kaan'ı takdimimizdir...

Dip: Sahir Kaan'ı takdimimizdir...
Bir hayatı kaç vicdana bölebilirsin ya da bir hayata kaç vicdan sıkıştırırsın? Acı vicdana denk midir? Arafta kaldığımız zamanlarda bize bir kurtarıcı lazım mıdır? İşte tüm bu soruların cevabı tek kişide gizli. Sahir Kaan..

 

Sahir; gece uyuyamayan, uykusuz demek.. Başını yastığa koyduğunda asla uyuyamayan, vicdanıyla acısı arasına sıkışmış bir hayat kurtarıcı.. Herkes hayatta bazen arafta kalabilir ama her zaman bir kurtarıcı bulamaz.. Kocaman şehrin ışıkları altında vicdanına kafa tutmaya çalışan Sahir kaç cana yetebilirse, o kadar cana yetebilirdi.. Bir intihar arabulucu psikiyatrist ne kadar delirmiş olabilir?

 

Hayata kocaman çığlıklarını atarken kaybettiklerinin geri gelmeyeceğini unutmak istiyor hep.. Kayıplar belki geri gelmeyecekti ama hayaller hep vardı. Sevdiğini kaybetmenin acısını en iyi Sahir bilirdi. Birisinin ölmesinin ne demek olduğunu da. Kaybettiği eşi Ekin’in hayalini görürken ona dokunmak isteyecek kadar gerçek ama saçlarını bir kutuda saklayabilecek kadar da aşık..

 

Âşık olunan insan asla ölmez ölemez.. Acısı geçer ama acı çekmiş olmak geçmezmiş.. Bir de ya ölümü ya da yaşamı ciddiye almamız gerektiğini öğrendik Sahir’den.. Kim bilir daha kaç kitaplık söz, kaç kalplik sevgi ya da kaç denizlik gözyaşın var Sahir?

 

Seninle tanıştığıma çok memnun oldum Sahir Kaan.. Hayata, ruha, insana, ölüme ve yaşama senin pencerenden bakmak çok güzel olacak.

Ve İlker Kaleli.. Sahir Kaan’a nasıl bir ruh verdiyse içinden çıkamıyoruz.. İzlerken onca duyguyu tek bir ifadede hissediyoruz. Oynamamak kelimesini gerçeğe dönüştüren insan.. Yaşarken oynayan adam. Konuşmasa da öylece dursa da ben acı çekiyorum diyen, acı çekiyor dedirten.. Ölümle yaşam arasındaki çizginin en ucuna tek bakışıyla götüren adam. Ruhun, kalbin yettiğince enerjin tükenene kadar oyna, oynarken aksın hayatın. Hep var ol.. Kelimelere, cümlelere can ol..

 Hoş geldin Sahir Kaan..BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER