Beta Film ve O3 Productions yeni bir içerik anlaşması yaptı

Beta Film ve O3 Productions yeni bir içerik anlaşması yaptı
Babylon Berlin
Alman yapım ve satış şirketi Beta Film ile MBC'nin prodüksiyon ağı O3 Productions, yeni bir anlaşma imzaladıklarını duyurdular. Yapılan anlaşma Arap ve Avrupa dünyaları arasında köprü kuracak yapımları geliştirmek ve yapımcılığını üstlenmek üzerine kurulu.

Anlaşma kapsamında projeler O3 Productions tarafından geliştirilecek, Beta ise yapımcılığa ortak olmanın yanı sıra yapımların uluslarası arenada satışını gerçekleştirecek. MipTV kapsamında duyurulan anlaşma O3 ile bir Avrupa şirketi arasındaki ilk büyük ortaklık anlamına da geliyor.

Duyurulan anlaşmaya dahil olan projelerin bazılarının detayları şimdiden belli: Irak ve İskandivya arasında geçen bir suç dizisi; Almanya ve Lübnan'ı birbirine bağlayan organize suç dünyasını konu alan bir gerilim; Kahire merkezli, Soğuk Savaş'ın önemli güçleri arasında geçen uluslararası bir casusluk draması; II. Dünya Savaşı sonrasında İtalya'da geçen, Amerika, Orta Doğu ve Avrupa arasındaki global narkotik ticaretinin artışını konu alan bir dizi.

O3 Productions'ın grup yöneticisi Fadi İsmail anlaşmanın ardından "Arap ve Avrupa'daki yaratıcı yeteneği birleştirecek özel bir iş birliğine ön ayak olduğumuz için gururluyuz. Genellikle yanlış aktarılan bir bölgeden çıkan yeni ve zorlu hikayelerle dünya genelinden izleyici kazanacağımıza inanıyoruz," yorumunda bulundu.

Beta Film Babylon Berlin, Borgia ve Gomorrah gibi dizilerle biliniyor. O3 Productions'ın İstanbul'da ve Kahire'de kurulu iki prodüksiyon ayağı bulunmakta.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER