İlk Temas Günü’ne özel Netflix’ten sekiz Uzay Yolu dizi ve film önerisi!

İlk Temas Günü’ne özel Netflix’ten sekiz Uzay Yolu dizi ve film önerisi!
Bugün, Star Trek namı-diğer Uzay Yolu fanları için önemli bir gün çünkü 5 Nisan’ı İlk Temas Günü olarak kutluyorlar. Uzay Yolu ile çok fazla haşır neşir olmayanlar için meali şu: 5 Nisan İlk Temas Günü, Vulcan gezegeni ahalisinin (efsane karakter Mr. Spock da onlardan biri) insanlarla ilk iletişime geçtikleri 5 Nisan 2063 tarihine atıfta bulunmak için hayata geçirildi.

Uzay Yolu Netflix’te de önemli bir yere sahip. Netflix orijinal dizisi Star Trek: Discovery ise geçen yıl 25 Eylül’de prömiyer yapmıştı. Bunun dışında Netflix’te Star Trek dizilerinin toplam 695 bölümü yayınlanıyor ve dünya genelinde yaklaşık 12 bin kişi bu 695 bölümün tamamını seyretti! Bu, seri fanatiklerinin tam 536 saat, yani 22 gün boyunca Uzay Yolu izlediği anlamına geliyor. Dünyada ve Türkiye’de en çok yeniden izlenen bölüm ise Star Trek: Voyager – Son Oyun, 1. & 2. Kısım (Sezon 7, Bölüm 24) oldu.

İlk Temas Günü’nde Uzay Yolu’na ışınlanmak isteyenler için yapım yılına göre Netflix’teki sekiz Uzay Yolu dizisi ve filmini seçtik:BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER