Lovesick: Aşkı ararken hastalığa düşmek

Lovesick: Aşkı ararken hastalığa düşmek

Ekranın gözde platformu Netflix, karşımıza bir sürü orijinal dizi getirmekle meşgul. Sonu yok desem yeri. Ama artık eskisi kadar olmasa da dizi transferi de yapan bir kurum kendileri. Bu dizilerden birisi de bu yazıda tanıtmaya niyetlendiğim Lovesick.

Channel 4 kanalında yayınlanan Scrotall Recall dizisi, altı bölümlük ilk sezonuyla 2014'te ekrana gelmişti. Ardından Netflix'e geçti ve sekiz bölümlük ikinci sezonu yeni ismiyle platformda yayınlandı. Üçüncü sezonu ise yolda geliyor, 1 Ocak'ta tüm bölümleriyle ekranda olacak.

Peki, nasıl bir diziden bahsediyoruz?

Dylan, dizinin başlamasıyla birlikte cinsel yolla bulaşan ama tedavisi kolay olan klamidyayı kaptığını öğreniyor. Nasılına dair fikri olmasa bile doktoru birlikte olduğu kişilere haber vermesini söyleyince o da kendisine liste yapıp işe koyuluyor. Her bölüm bu yüzden Dylan'ın hayatına girmiş birisiyle arasında yaşananlara dayanıyor.

Bazen o kızla tanışmasını, bazen ayrılığını, bazen sonu sevişmeye giden olayları, bazen ilişkinin tuhaf bir gününü geçmişe giderek izliyoruz. Olan bitenlere Dylan'ın iki yakın arkadaşı Evie ile Luke başta olmak üzere yakın çevresi de katılıyor. Öteki yandan günümüzde de benzer karakterlerin hikayesini devam ettiriyoruz. Dolayısıyla zaman zaman iç içe geçmiş bir kurgu da var elimizde.

Dizinin başlarında alfabetik bir sırayla gitseler de zamanla o sıra veya kronoloji de kayboluyor. Dizinin ana karakterlerinden Evie, ayran gönüllü olsa bile duygusal bir ilişki peşinde olan Dylan'dan hoşlanıyor ama bir türlü açılamamış. Üstelik günümüz zamanında nişanlı. Luke ise grubun en eğlencelisi; tek gecelik ilişkilerle zamanını geçiren, durumdan da oldukça memnun biri.

Dilimize "Aşk Ararken" olarak çevrilen diziye başlamam Genius'ta genç Einstein olarak izlediğim Johnny Flynn'i başka bir dizide ve 'orijinal' haliyle izlemek içindi. Misfits'i ve şimdilerde The Good Doctor'ı izleyenlerin tanıdığı Antonia Thomas da bonus niyetine güzel oluyor. Daniel Ings ise zaten Luke konusunda iyi iş çıkarmakta.

Lovesick insanı eğlendirebilen, zaman zaman da şaşırtan ve merak ettiren bir yapım. Bir noktada Dylan'ın kızlarla olan münasebetinden ziyade ana üçlünün geçmişte veya günümüzde başımızda geçenleri daha ilgimi çeker oldu. Ayrıca bu durum İngiliz dizisiyken Amerika merkezli bir dizi olmasının da getirilerinden birisi. İlk sezonda İngiltere'de geçtiği daha belli bir diziyken Netflix'le birlikte o histe biraz azalma olmuş tabii ki. Bu da gerçi kötü bir etki yaratmıyor bölümler üzerinde. Tarzına alışırsanız rahat ve çabuk izliyorsunuz diziyi.

Lovesick de genel olarak böyle bir dizi işte efenim.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER