Search Party: Arayan Mevla'sını da bulur belasını da

Search Party: Arayan Mevla'sını da bulur belasını da
Arayanın Mevla'sını ya da belasını bulması arasındaki çizgi pek de kalın sayılmaz. Çok rahat bir şekilde taraf değiştirilebiliyor olduğunun farkındasınızdır ki tanıtmak üzere olduğum Search Party dizisi de bunun göstergelerinden birisi.

Dizi, komedi ağırlıklı yayın yapan Amerikan kanalı TBS'te geçtiğimiz sene yayına girdi. Şimdiye kadar yayınlanmış onar bölümden iki sezonu bulunuyor, hatta ikinci sezonunu kısa bir süre önce bitirdi. Tür olarak kara mizah komediye daha yatkın olduğunu belirtmekte fayda var, tam bir komedi değil. Kahkaha efekti ise zaten yok, bölümler de tahmin edebileceğiniz üzere 20-25 dakika arasında değişiyor. Dolayısıyla çabuk izlenen bir dizi olduğunu söyleyebilirim.

Peki, ne anlatıyor? Hikaye Dory, erkek arkadaşı Drew ve yakın arkadaşları Portia ile Elliot'un oluşturduğu bir grubun başından geçenler üzerine kurulu.

Dory, zengin bir kadının kişisel asistanlığına sıkışıp kalmış, hayatında heyecan olmayan birisi. Tatlı olduğu derecede şapşal olan sevgilisi Drew ile ilişkileri rutine bağlamış durumda. Kıyafet tasarımcısı olan Elliot aynı zamanda eşcinsel, oyunculukta ilerlemeye çalışan Portia ise eğlenceli ve ilgiyi seven biri.

Dory, üniversite zamanından arkadaşları Chantal'ın kayıp olduğunu fark edince de ana hikaye başlıyor. Aslında o kadar da yakın olmasalar bile Dory, onu bulmayı kendisine görev ve zamanla takıntı ediniyor, diğerlerini de peşinden sürüklüyor. Haliyle Chantal'ı ve hayatını araştırnaya başladıkça belayı da buluyorlar fazlasını da.Search Party dizisini izlemeye başlamam dizinin konusundan ziyade aldığı güzel eleştirilerden dolayı gelen meraktı. Hatta TBS'ten daha önce dizi izlediysem bile farkında değilim ve güzel de oldu. Dizinin ilk sezonunda Chantal'ın ortadan kayboluşunun hikayesi anlatılırken ikinci sezonu bulunan cevabın sonuçları üzerine kurulu. Hatta bu nedenle ilk sezonda bölüm sonlarını daha sürprizli ve merak ettirici bir şekilde kapatmayı başarıyorlar. İkinci sezonsa farklı bir yöne saptığından başka sorular sordurma derdiyle ve farklı bir tatta ilerliyor.

Başta Dory'yi canlanıdıran Alia Shawkat olmak üzere oynadıkları karakterlerde sırıtmayan bir kadro kurmuşlar. Sezon(lar) devam ederken Dory'nin patronu, gazeteci eski erkek arkadaşı, Chantal, Chantal'ın ailesi gibi eklemelerle de hikayeye destek çıkıyorlar. Search Party ilk sezonuyla mini bir diziymiş gibi de izlenebilir bu arada, öyle bir kapanışı var.

Bu dizi de genel olarak böyle işte efenim. Görünüş itibarıyla denenmesi için tavsiyedir.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER