HiLeon: Işığın içinde saklıdır, bilmezsin...

HiLeon: Işığın içinde saklıdır, bilmezsin...
Aşkın tanımı da tarifi de herkes için farklıdır. Aşk kimine göre ıstırap, kimine göre özlem, kimine göre sevginin yüksek dozlu hali, kimine göre ise sevgiliye kavuşmak için bekleme durumudur. Her zaman mutlu etmediği gibi mutlu ettiği anlar da vardır elbet aşkın. Bana göreyse aşk kelimesi yeniden anlam kazanıyor. Nasıl mı? Ben hiçbir zaman yaşadığı çağa ait hissedemeyenlerdenim kendimi. Hep geçmişe ait bir ruh taşıdığıma inanıyorum ve geçmişle ilgili yapılan birçok şeye bu nedenle çokça bağlanıyorum. Eski kitaplar, plaklar, filmler, fotoğraf albümleri ve tabi ki eski aşklar… Eski aşk dediğim anda da aklıma gelen ilk çift Hilal ve Leon oluyor ister istemez. İşte ben de aşkı, onların gözüyle anlamlandırıyorum artık.

Onların aşkı için çok şey söylendi, yazıldı, çizildi. O kadar fazla insan onların bu masalsı aşkında kendini buldu ki adeta fenomen haline geldiler. İyi ki de geldiler. İyi ki de varlar.

Onlar benim için umut, onlar benim için imkansızı imkanlı hale getirenler…  Savaşa, aralarındaki onca farka ve birçok zorluğa rağmen bir araya gelenler… Şu plastik hayatımıza gerçek bir tat katan, adeta manevi haz yaşayıp bize de yaşatan; duygu sömürüsü yapmadan, gerçeklik algısının dışına çıkmadan o dönemde o aşk gerçekten yaşanmış dedirtenler onlar bize. Ne söylesem eksik kalacak biliyorum. Ben de her zamanki gibi onları düşününce ya da görünce aklıma gelen şarkıları bir araya getiriyorum yine. Çünkü, benim kelime hazinem bu güzelliği anlatacak kadar güçlü değilmiş gibi hissediyorum. Adeta nutkum tutuluyor ve ben de sözü şarkılara bırakmayı tercih ediyorum.

Eminim onları düşününce birçok kişinin aklından benzer şarkılar geçmiştir. Bence hepimizi ortak bir noktada buluşturdukları için bu da HiLeon’ un güzelliği. 

O zaman hoş geldiniz Hilal ve Leon. Kısacası ve en güzel haliyle HiLeon! Çok özlettiniz; ama değdi.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER