Çİ: İkili delilik

Çİ: İkili delilik
Can: “Ben bu hayatta ne istiyorsam elde ettim.” 
Deniz: “Peki bunun için hangi bedelleri ödedin?”
Kimsin sen?

Tutkularının peşinde koşup yanmış bir ruh mu yoksa bunlardan geçmiş dingin bir melek mi? Hangisi olmak istiyorsun?

Birini ardında bırakıp bir başkasına koşabilmek için ya arzularının ya o adamın esiri olman lazım. Hangisi olduğunu düşünüyorsun?
 
 

Hayat, ikilikler diyarıdır derler. Zıttı olmadan bir şeyin gerçek ederi bilinmez. Siyah varlığını beyazla kanıtlar; iyi, kötülüğün karşısında. Her şey, zıttıyla var. Sen? Sen, kendini nasıl kanıtlayacaksın?

Kendini bile isteye bir şeytanın kollarına attın. Onun ne kadar davetkar olduğunu göre göre. Şimdi sıra ne kadar talepkâr olabileceğiyle yüzleşmekte. Özgürlük sanıp peşinden gittiğin aşkın, seni sonsuz sandığın şeylerin içinde boğmasın. Sana aynalar tutmasın. O kadar güzel yüzün içine bakmasın, seni korkutmasın. Bıraktığın o limon ağacı, canını yakmasın.
 
Kurmaya çalıştığın bu yeni dünyada eskisiyle arandaki ikiliği atmak için o küpelerden fazlasını çıkarman lazım. Üstelik karşındakinin kim olduğunu daha yeni anlamaya başladın. Daha anlayacaksın da. İçinden hiç bilmediğin bir kadın çıktı, ya hep oralardaydı da o çıkardı ya da hiç yoktu da sen var sandın. Can Manay işte onu ortaya çıkartıyor; içindeki seni. Seni değiştiriyor, ayarlarını bozuyor. Ama istemesen, vaatleri sende bir şey uyandırmazdı. İçinde olmayanı ortaya çıkartamazdı.

Deniz’i bıraktın. Bir gün Can’ı da bırakacaksın. Sen hiç bilmediğin tutkulara yol alırken ardında yola düşürdüklerini umursamadın. Özgürlük sanıp koşup sarıldığın adamın, senibir kafes içinde alıkoymaya çalıştığının farkında mısın?
Seni tutar mı gerçi?

Can da bundan korkuyor. Bu yüzden seni sınırlarında tutmaya çalışıyor. İşinde, evinde. Ama bunun önlenemez olduğunu bilmesi gerekirdi. Aşk, demek ki, insanın gözünü kör ediyor. Kendi yarattığı kaplanın avı olacak, görmüyor.
 

 
Can, vaktinde Duru’yla Deniz’in arasını bozmak isterken; “Senin için kendinden vazgeçemeyecek bir adamla, mutlu olabilir misin?” demişti Deniz için.Kendinden vazgeçip seni kafese kapatacak kadar aşık bir adamla, olabilir misin peki?

Sen Deniz’i, Can’ı ya da başka birini değil tüm dünyayı peşinde koşturmak istiyorsun. Herkes sana baksın seni izlesin. Kendine bak ve bir daha düşün. 

Sen kimsin?BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER