REYTİNG ANALİZİ: Cuma yarışı Kalp Atışı ve Şevkat Yerimdar arasında geçiyor

REYTİNG ANALİZİ: Cuma yarışı Kalp Atışı ve Şevkat Yerimdar arasında geçiyor
İllüstrasyon: Menekşe Çam
Geçen haftayı her üç kategoride de lider ve yaz ayının izlenme rekorunu kırarak bitiren Şevkat Yerimdar, bu hafta AB'de Kalp Atışı'nı geçemedi. Üstelik bölüm Kalp Atışı'na oranla uzun olmasına rağmen. Şevkat Yerimdar'ın haftanın hemen her günü tekrar bölümünün yayınlanması ana bölümlerin izlenme oranlarını etkiliyor mu dersiniz? Fox Türkiye'nin yayın planlama bölümü bu konudaki kâr-zarar raporuna elbette hakimdir ancak "Nasılsa tekrarına bakarız" diyerek diziyi gününde izlemeyen bir kitle oluştuğu da gerçek. Zira Şevkat Yerimdar ekran seyircisinin bir daha asla rastlamayacağı bir tür/cast/ ya da bir hikaye barındırmıyor. Elbette başarısının daim olmasını diliyoruz ancak "fazla tekrar seyirciyi usandırır" demekten de kendimizi alamıyoruz.

Cuma akşamında listenin ilk iki sırası Fox Türkiye ve Show Tv arasında pay edildi. Kalp Atışı, rakibinden daha kısa olan bölümüyle AB'de ikinci oldu. Diğer iki kategoride liderlik bayrağını Şevkat Yerimdar'a teslim etti. Kimola Analyticks verilerine göre de dün gece Sosyal TV'de en çok konuşulan dizi oldu. Her iki dizinin de özet bölümleri listede peş peşe sıralandılar.  Total'de 5'inci sırada Kanal D vardı. Cengiz Han Destanı adındaki filmle kanal AB'de dördüncü; 20+ABC1'de ise yine beşinci oldu. Show Tv, Kalp Atışı'nın hemen arkasından Ejderin Öpücüğü filmini girerek Total'de ilk 10 listesine dört basamağı birden tutmuş oldu. Atv, Pers Prensi Zamanın Sırları ile Ab ve 20+ABC1 kategorilerinde ilk 10'a girdi. Tv8'in günlük pt1 draması Aşk-ı Roman ise Total'de 11'inciliği bırakmadı. TRT Çocuk, ilk 10'a giremese de ilk 100 listesine Total'de 24; AB'de ve 20+ABC1'de 27'şer basamak işgal ederek dikkat çekici bir performans sergiliyor.

Ağustos ayının son cuma gününü de devirdik. Geldik ayın sonuna. Haftayı Bayram tatiline bağlayarak ayı bitirip, Eylül'e bağlanacağız. 2017-2018 sezonuna ait yeni dizi ve programların tanıtımları dönmeye başladı bile.. Dün gece Fox Türkiye bu sezondaki en iddialı projesi olan Dolunay Soysert, Songül Öden ve Erkan Petekkaya'nın rol aldığı KayıtDışı'nın ilk tanıtımını yayınladı. Tanıtım teknik ve prodüksiyon anlamında çizgi üstü bir yapım izleyeceğimizin ipuçlarını taşıyordu. Hatta (sponsor olması hasebiyle Renault sürüsünün gözümüze gözümüze sokulduğu kısmı es geçersek ) hikaye arsızları açısından zekice kurgulanan selamlaşma sahnesi işin tadı ve duygusunun da koklanması açısından faydalı bir kurguydu. Duyumlarımıza göre ilk bölümün çekimlerini bitiren Cevdet Mercan ikinci bölümün çekimlerine başlamış bile. Kayıtdışı'nı en geç 18 Eylül haftasında yayında göreceğimizi tahmin ediyoruz. Bütün ekibe bol şans dileriz.

Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER