REYTİNG ANALİZİ: Romantik Komedi ve Drama arasındaki yarışı Ateşböceği kazandı

REYTİNG ANALİZİ: Romantik Komedi ve Drama arasındaki yarışı Ateşböceği kazandı
Kadim perşembe gecesinin galibi Star Tv oldu. Geçen sezon Fox Türkiye'nin çok izlenen draması Kocamın Ailesi'nin yapımcısı Mia Yapım'ın hazırladığı Ateşböceği her üç kategoride de birinci oldu. Listede ikinciliği yine her üç kategoride de Koliba film yapımı Atv draması Kanatsız Kuşlar aldı. Bu iki dizi de seyirciyi ekrana çekmiyor yaz aylarının kemik bir ekran izleyicisi var, onlar tarafında izleniyorlar. Ateşböceği, Total'de 5 bandından aşağı düşmedi; Kanatsız Kuşlar ise hikayesinin taşıdığı "derin" dramaya rağmen son haftalarda 4 bandına oturmuş gibi görünüyor.  

Seyirci Show Tv'de yayınlanan Güldür Güldür'ün tekrarlarına da bu iki dizi kadar rağbet gösteriyor. Programın tekrarı dün gece yeni bölüm yayınlayan iki diziyle karşılaştırırsak hiç de fena performans çıkarmadı. Format Total'de 9.53 share alarak 4'üncü; AB'de 11.67 share alarak 3'üncü ve 20+ABC1'de 11.03 share alarak 3'üncü oldu. Konuya maliyet hesabı bağlamında bakarsak, çorba kaynamış; Allah bin bereket versin ^^

Fox Türkiye'nin tv filmleri serisi devam ediyor. Dün gece Benim Babam Bir Melek yayındaydı. Olgun Şimşek ve Nilperi Şahinkaya'nın başrollerinde olduğu film gayet iyi bir sonuç aldı. Tv filmi Total'de 2.39 reyting, 7.78 share alarak 9'uncu; AB'de 3.01 reyting, 10.57 share alarak 4'üncü ve 20+ABC1'de 9.99 share alarak 5'inci oldu. Umarız Fox bu film serisini sezonda da sürdürür. Filmin arkasından yayına giren Milyonluk Resim yine çizgi altı sonuç aldı ama vasat giden bir gün olduğu için kanalı ilk 10'a sokmayı başardı. 

Dün gece de Yabancı Sinema yayınlamaya devam eden Kanal D, Gri Kurt ile ilk 10'da kalmayı başardı.  Televizyon Sineması Kuşağı'nı oturtmaya çalışan TRT1, dün gece Koyverdin Gittin Beni adındaki filmi yayınladı. Film AB'de9'uncu oldu.  Tv8'in günlük pt1 draması Aşk-ı roman'ı AB seyircisi hızla terk etmeye başladı ama format Total'de direnmeye devam ediyor. Aşk-ı Roman dün gece Total'de 1.86 reyting ve 6.88 share ile 11'inci oldu.  

Galiba reyting listesi anlamında da izlek anlamında da haftanın en sıkıcı günü Perşembe...  Bakalım sezonda Perşembe'nin hali nice olacak?

Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER