REYTİNG ANALİZİ: Çirkin ördek yavrusu Meryem, kuğu mu olacak?

REYTİNG ANALİZİ: Çirkin ördek yavrusu Meryem, kuğu mu olacak?
Bilindiği üzere Meryem, TMC tarafından Fox Türkiye için hazırlanmıştı. Fox Türkiye dizinin ilk bölümünü izleyip yayın onayı vermeyince TMC işi hemen Kanal D'ye sattı. Çekilmiş bölümü yeniden ve defalarca kurgulayarak yayına veren Kanal D, ilk bölüm sonrasında alınan reytinglerden mutlu olmamış olsa da dizi ilerleyen haftalarda oranlarını yükseltmeyi başardı. Hikayenin kriminal soslu sırlarının dengesi dört bölümdür gayet güzel korunuyor ve Meryem listede 5-6 bandına tutunmayı deniyor. Eğer hikayenin rotasını cılk dramaya çevirmezlerse Meryem sezonda yeni işler gelene kadar bulunduğu günde tutunmayı başarabilir. Acaba Meryem listede tutunmaya devam ederken Fox Türkiye Dramalar ekibi ne düşünüyordur? Zira az daha gayret ederler ve ekip hikaye hatası yapmazsa bir "çirkin ördek yavrusu" hikayesine şahit olmak üzereyiz. Açıkçası yeni sezona haftalar kala en merak ettiğimiz şey kanalların Çarşamba için ne planladığı sorusunun cevabını almak.

Meryem'in dün gece yayınlanan bölümü Total'de 5.60, AB'de 5.46 ve 20+ABC1'de 5.61 reyting alarak her üç kategoride de birinci oldu. San Andreas Fayı adındaki yabancı sinemayı peş peşe yayınlayan Star Tv ise listede ikinci oldu. Show Tv'nin deha düzeyinde parlak bir fikrinden sağlam içerik çıkaramayarak heba edilmiş formatlar listesine adını altın harflerle yazan Dünya Güzellerim programı ise AB ve 20+ABC1 kategorisinde ilk beş'e girmeyi başardı. Ancak Kimola Analytics'in yayınladığı SOSYAL TV verilerine göre program artık sosyal medyada pek konuşulmuyor. Show Tv dün gece bu programın önüne Güldür Güldür'ü koyarak listede pozisyon almayı denedi, başarılı da oldu. 

Fox Türkiye, gününde sezonun reyting rekorunu kıran komedi dizisi Şevkat Yerimdar'ı hemen her gün yayına sürüyor. Dün gece de dizinin tekrarını yayınlayarak listeye girmeyi denedi. Total'de 10.03 share alarak üçüncü;  AB'de 6'ncı; 20+ABC1'de ise 8'inci oldu. Fox Türkiye'nin dev kadrolu, çok iddialı formatı Bu Sayılmaz ise pek yakında arşivin tozlu raflarına kalkacak gibi görünüyor. Özetle her açıdan sıkıcı bir çarşamba akşamını geride bıraktık. Ayın son haftasında bakalım liste nasıl şekillenecek ve Ağustos ayının kazananı kim olacak?

Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER