Bodrum Masalı'ndan geriye kalanlar: 42 bölüm 42 sahne

Bodrum Masalı'ndan geriye kalanlar: 42 bölüm 42 sahne
Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda merakla beklenen, yayına girdikten sonra da kısa sürede kendine geniş bir hayran kitlesi yaratan bir diziydi Bodrum Masalı. İzlediğim ilk tanıtımdan sonra kendimi 'Kelebek diye isim mi olur', 'Yine geliyor ergen dizisi' gibi ön yargılara teslim etmişken neredeyse herkesin bu diziyi övmesine anlam veremiyordum. Ancak birkaç ay sonra her şey değişti. Nedense bir anda merak ederken buldum kendimi ve bir şans vermek istedim. Yanıldığımı fark etmem uzun sürmedi. Karşımda hem gençlerin, hem de yetişkinlerin hikayesini başarılı bir şekilde yansıtan, incelikli bir iş olduğunu fark ettim.

O zamana kadar yayınlanmış olan 16 bölümü hızlıca tükettikten sonra sezonun geri kalanında Bodrum'un masalına kaptırdım kendimi. Ama ne olduysa Bahar Sürprizi'nden sonra oldu. Kanal D'nin süreyi bir saate indirmesi (Yayınlanan bölümü ikiye bölerek vermesi) ve sonrasında yeniden uzatılması gibi süreçler derken reytingler düştü, 40 bölüm sürmenin yorgunluğu ufaktan hikayeye de sirayet eder gibi olduysa da acı tatlı bir sezon finaliyle bizlere veda etti.

Ama maalesef yeni sezon bekleyişimiz hüsranla sona erdi. Yetişkinler cephesinin konsept değişikliği nedeniyle ayrılacağı haberleri çıkarken ve aynı kanalda yayınlanan Adı Efsane'nin de durumu ortadayken yayından kaldırıldığı haberi geldi. Reytingleri daha fazla düşmeden bitmesi yerindeydi belki, ama izleyiciler olarak güzel bir finali hak ediyorduk. Aslı'nın Faryalı'nın yüzüne bakarak 'baba' diyeceği, gençlerin aşklarını dolu dolu yaşayacağı, kalanların da yollarını bulmaya çalışacağı bölümlerden olduk. Ben de bu ani vedanın ardından, dizinin yayına girmesinin 1. yılında, geride bıraktığımız 42 bölümden 42 sahneyi derlemek istedim.

Bu vesileyle yapımcı TMC, yönetmen Mehmet Ada Öztekin, senaristler Başar Başaran ile Emre Özdür'ün yanı sıra Timuçin Esen, Şevval Sam, Nejat İşler, Murat Aygen, Toprak Sağlam, Aslıhan Gürbüz, Alperen Duymaz, Ezgi Şenler, Dilan Çiçek Deniz, Hilmicem İntepe, Serhan Onat, Bige Önal, Serel Yereli, Bora Cengiz, Zehra Yılmaz, Kerimcan Kamal, Sinan Bengier, Fatma Belgen ve hikayeden gelmiş geçmiş herkese teşekkür etmek istiyorum. Güzel bir diziydi Bodrum Masalı ve aklımızda kolay unutulmayacak anlar, anılar bıraktı...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER