Vatanım Sensin: Kelimeler ve melodilerle HiLeon

Vatanım Sensin: Kelimeler ve melodilerle HiLeon
Bir masalda yaşamayı ister miydiniz? Peki, bir masalı bizzat yaşamayı? Ya da siz de benim gibi, ya masallar gerçekse diye düşündünüz mü hiç?
 
Hilal ve Leon’ u izlerken tüm bu saydıklarımı düşünüyorum. Sanki anneannemin dizine yatmışım da hiç bitmesini istemediğim bir masalı dinliyormuşum gibi geliyor. Hatta dönüp dönüp tekrar anlattırıyorum anneanneme Hilal ve Leon’ un masalını. Çünkü, tek bir anını bile kaçırmaktan korkuyorum. O büyülü anları düşlemek istiyorum her defasında. Aşkın gücünü, olmazları olur yapışını, hayata tutunabilmek için sebepler yaratışını, şeffaflığını, zorluğunu… O anlattıkça benim de kalbim heyecanla çarpsın; sanki o masalı ben yaşıyormuşum gibi olsun istiyorum.
 
Evet, yine Hilal ve Leon’ u benim gözümle anlatmak istiyorum sizlere. Onları izlemeye de konuşmaya da analiz etmeye de doyamıyoruz çünkü. Nasıl doyalım ki? Öylesine güzel, öylesine özeller. Hatırlarsanız daha önce 70’ler Türkçe Pop Müziği eşliğinde bakmıştık onların aşklarına. Şimdi de dinlediğimde bana onları hatırlatan Türk Sanat Müziği eserleri ile bu masalsı aşkı tekrar hatırlamaya davet etsem sizleri gelir misiniz?
 
E, hadi buyurun o zaman!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER