Türk Malı: Bu kadınlar komik mi?

Türk Malı: Bu kadınlar komik mi?
Yaz sezonunun tek sitcom'u Türk Malı komedi yokluğunda reyting liderliğine oturdu. Peki dizinin memnun müşterisi, bir kalıp sabun kadar donuk kadın karakterlere de gülebiliyor mu?
 
- 32 like'ta kalan ergenler
Buse Narcı'nın küçük bir Candice Swanepoel olması yaşı itibarıyla yeterince tekinsiz bir etkiye sahip. Bir de canlandırdığı Selin'in bomboşluğun kitabını yazarken okuma yazma bildiğinden şüpheye düşürecek derecede sığ bir ergen olması iyice moral bozucu. Senarist Tayfun Güneyer kendisine 'hımıh hımıh' tınılı bir ağlama efekti ve 'Herkesten nefret ediyorum!' sloganını yeterli görmüş.
 
- Kokonalar
Bizim komedi yazarlarımız orta yaşlı kadınlardan nefret ediyor olmalı. Özellikle onları kart zampara kocalarının gözünden göstermeyi tercih ederek daha da yerin dibine sokuyorlar. Nergis Kumbasar'ın canlandırdığı Şaduman utanç verici azgınlığı (utandıran seks isteği değil, bununla dalga geçilmesi), göz yakan rüküşlüğüyle berbat bir 'yaşlı, arzulanmayan, sarkık kokona' karikatürüne dönüşüyor. Halbuki harika bir komedi yeteneği var Kumbasar'ın. Böyle 80'lerden kalma leopar desenli, fifili, parfüm kokusunu ekrandan aldığımız papatya abla klişesine sıkışması çok talihsiz. Şehnaz (Selen Görgüzel) ise tüm botoks severleri temsilen, zengin koca avcısı, kafesleme ustası plastik bir insan kopyasından öteye geçemiyor.
 
- Taciz mağduru Doğu Avrupalılar
Belki de dizinin en dayanılmaz anı, Mehmet Ali Erbil'in canlandırdığı Bahattin'in komşunun temizlikçisi Rus Valeri'ye Kalinka eşliğinde 'Av zamanı! Hunter is coming!' diye hırlayarak atlaması, kızcağızı hunharca hortumla ıslatmasıydı. Evlerindeki yardımcıları Hidayet'i beğenmeyip 'Yukarı Dudullu yerine Yukarı Ukrayna'dan birini alsak' gibi cin replikler de çiğ zamparalığa tuz biber. Zavallı Valeri ise öylesine gerçek hayattan kopuk, birtakım erkeklerin kaleminde can bulmuş bir fantezi ki, 'Ama Bahattin Bey sırılsıklam oldum' diye iki kuyruk saçlarını sallamaktan öteye yaşam belirtisi yok.
 
Dizinin tek tesellisi Hasibe Eren'in Bakiye'si. Kendisine yazılan 'yanlış Türkçe kullanımı sözlüğü' gibi repliklere rağmen, 'Medirasyon'un 'mıstık öğretisi'nden bahsederken komik olmayı başarıyor.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER