İçerde üç kategoride lider; panelin Don Kişot'u Hangimiz Sevmedik yine ilk 10'da!

İçerde üç kategoride lider; panelin Don Kişot'u Hangimiz Sevmedik yine ilk 10'da!
Kanal D haftalardır merakla beklediğimiz bir sonunun cevabını verdi ve Kara Yazı'nın yayın tarihini 28 Mart Salı olarak açıkladı. Böylece 47 haftadır salı günü üç yüksek oranda reyting alan işe rağmen 5 bandında direnen dizisi Hayat Şarkısı'nı, Pazar akşamı PT1'e özetsiz koyarak sezon finaline kadar ekranda tutacağının sinyalini verdi. Kanalın düşük oranlar alan draması Evlat Kokusu'nu kaldıramayacağını, gün değiştirmek için de henüz erken olduğunu daha önceki analizlerimizde yazmıştık. Böylece Bodrum Masalı da pazar akşamı haber sonrası yayına girerek toplamda 60 dakikalık bölümler yayınlayacak ve 39 bölüm ekranda kalma anlaşmasını tamamlayacak. 

Şimdi akıllarda bir soru daha var. Kanal 27 Mart- 2 Nisan tarihleri arasında yayına alacağı 2 yeni dizisini ve gün değişikliği yaptığı Hayat Şarkısı'nı seyircisine duyurmak için gerekli oranda tanıtım kuşağı açabilecek, yeni dizileri ve gün değişikliğini kendi seyircisine yeterince duyurabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

2017'nin ikinci yarısında ekrana hakim olması beklenen Özel Kuvvetler temasına ait diziler için geri sayım başladı. Kanal D, İsimsizler'i 27 Mart Pazartesi akşamı Milli Maç karşısında yayına alacak. Star Tv ise Söz'ü Paramparça'nın finalinin ardından yani İsimsizler'den bir hafta sonra 3 Nisan'da yayınlayacaktır. Ancak Fox Türkiye'de yayınlanması beklenen Savaşçı henüz gün açıklamadı. Fox Türkiye'de şu anda boş gibi görünen tek gün Salı. Ancak kanalın Savaşçı'yı Pazar günü ekrana sürmek istediğine dair de duyumlarımız var. Bakalım neler olcak?

Kağıt üzerinde bakıldığında ise pazartesi seyircisine cazip gelecek türün tıpkı Paramparça'nın ilk sezonu gibi kuvvetli bir kadın işi olduğu görülüyor. Bu nedenle her iki kanalın da, erkek seyircinin 26 haftadır takip ettiği bir diziyi hemen bırakıp bu yeni işlere bakacağını umarak planlama yapması gayet ilginç bir seçim oldu. Evet, pazartesi pay kapılması gereken bir gün ama planlanan işlerin hedef kitlesi takip ettiği hikayeyi bırakıp bu dizileri hemen tercih edecek mi? Üstelik erkek seyircinin sadakati de diğer sektör gerekçeleri gibi bir şehir efsanesi değilken. Bu sorunun cevabını hep birlikte öğreneceğiz. Bu anlamda Pazartesi hâlâ müsait. O güne koyulacak sağlam kodlanmış kadın seyirci ağırlıklı bir hikaye kendini de kanalı da ihya edecek oranda seyirciyi bulacaktır.

Pazartesinin reyting karnesine gelirsek, Show Tv'de yayınlanan İçerde dün gece yine liderliği kimselere kaptırmadı. Dizi her üç kategoride de yüksek izlenme oranları alarak liderliğini korudu. Fox Türkiye'de yayınlanan Kırlangıç Fırtınası, çarpanı yüksek ve kıymetli bir gün olan Pazartesi akşamında kanala çizgi altı oranlar kazandırmaya devam ediyor. Kırlangıç Fırtınası dün gece 20+ ABC1 kategorisinde 5.37 share alarak 18'inci oldu. Dizi düşme bandından kurtulmayı üçüncü bölümünde de başaramadı.

Tv8 ise Survivor ile dün akşam Total'de üçüncü; diğer iki kategoride ise ikinci oldu. Star Tv'nin haftaya final yapacak dizisi Paramparça dün gece aldığı oranlarla kanalı ilk 10 listesinde tutmayı başardı. Atv, pazartesi akşamını Kırgın Çiçekler'le gayet başarılı geçiriyor. Hikâyesine ivme kazandırmayı başaran NTC Yapım dizisi dün gece Total'de 8.05 reyting, 17.98 share alarak ikinci oldu. Atv dün Müge Anlı ile Tatlı Sert'i de listeye soktu. Program 20+ ABC1'de 28.13 share alarak 7'nci oldu. Aynı kategoride Fatih Portakal ile Fox Ana Haber ise 19.58 share alarak üçüncü oldu. Panelin bir diğer Don Kişot'u olan Hangimiz Sevmedik ise TRT1'i bu zorlu günde listede tutmayı başarıyor. Dizi dün gece 20+ABC1'de 7.84 share alarak 7'nci oldu.

 
Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER