Diriliş Ertuğrul listede özetiyle birlikte lider; Evlat Kokusu yerinde saymaya devam etti..

Diriliş Ertuğrul listede özetiyle birlikte lider; Evlat Kokusu yerinde saymaya devam etti..
Sabah kuşağının haber programları arasındaki yarış oldukça heyecansız gelişiyor. Mart ayının üçüncü haftasında da Fox Türkiye'de yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat tartışmasız liderliğini sürdürdü. Çalar Saat, 20+ABC1 kategorisinde (07:15- 09:57saat dilimi arasında) ortalama 16-17 share almaya devam ediyor. Kanalın bu kuşaktaki rakibi Kanal D ise Emin Çapa ile halen bir yükseliş ivmesi yakalayamayı başaramadı.

Yayında olduğu ilk günden beri Çarşamba akşamının lideri olan dönem draması Diriliş Ertuğrul, dün gece yayınladığı bölümle her üç kategoride birinci oldu. Dizinin özeti de bütün kategorilerde TRT1'i ikinci kanal yaptı. Ana bölüm Total'de13.42 reyting, 30.00 share; AB'de 37.84 share ve 20+ABC1'de 36.89 share aldı. Aldığı yüksek oranlara rağmen gün diğer kanallar için kayıp listesinde değil. Dizinin total tv'ye katkısı da göz önüne alınırsa Çarşamba günü iyi planlanmış ve tasarlanmış bir dizinin 7-8 reyting alma şansı hâlâ var.

6 reytingin altında kalan her dizinin zarar ettiği gerçeğini unutmadan alınan sonuçları okursak dün gece ikinci bölümünü yayınlayan Evlat Kokusu ne yazık ki umut vaad eden bir yükselme sağlayamadı. Reklamsız yayınlanan bölüm dün akşam ağır bir hikaye akışıyla seyirci karşısına çıktı. Dakikalık ölçümlemelere bakınca da bölümün yayın süresince kendi içinde seyirci kaybederek ilerlediği görülüyor. Bölüm, Total'de 4.44 reyting, 10.07 share; AB'de 4.35 reyting, 10.29 share; 20+ABC1 kategorisinde ise 4.41 reyting, 9.73 share aldı. Kanal yeni bölümün ardından tekrarını girdi. Dizinin tekrar bölümü ise 20+ABC1'de 1.71 reyting, 5.44 share aldı. Sonuçları iki türlü okuyabiliriz. Romantik bir bakış açısıyla alınan oranlar umutlandırıcı olurken; gerçekçiler için bu yükseliş ciddi bir anlam ifade etmeyecektir.

Atv'de yayınlanan Bu Şehir Arkandan Gelecek vasat sonuçlar almaya devam ediyor. Dizi dün akşam 20+ABC1'de 3.76 reyting, 7.91 share alarak 9'uncu oldu. Aynı kanalda yayınlanan Öğle Kuşağı'nın fenomeni Müge Anlı ile Tatlı Sert programı aynı kategoride 25.25 share alarak 6'ncı oldu.

Star Tv'de yayınlanan Kara Sevda yurt dışı satışlarında gösterdiği yüksek performans nedeniyle kazanan diziler listesinde adını ilk sıralarda tutuyor. Drama, çarşamba gibi zor bir günde kanalı taşımaya devam ediyor. Dizi dün gece yayınlanan 60. bölümüyle 20+ABC1'de 10.36 share alarak dördüncü oldu. Kanal aynı kategoride 12.98 share alan Zuhal Topal ile 14'üncü oldu.

39 haftadır zirve yarışından kopmayan Fox Türkiye'nin romantik komedisi No:309 dün gece Total'de 4.50 reyting, 10.21 share alarak 7'inci; AB'de 8.09 share alarak 8'inci; 20+ABC1'de ise 8.28 share alarak sekizinci oldu. Kanal dün listede yine Fatih Portakal ile Ana Haber listede ikinci oldu.

Show Tv, dün akşam Ana Haber ile ilk 10'da kalmayı başardı. Kanal bir süredir günü Güldür Güldür'ün kolaj bölümleriyle geçiştiriyor. Pastel Film'in hazırladığı Bir Deli Sevda için dün tanıtım yayınlayan kanalın Nisan- Mayıs bloğunda yayına girmek üzere iki dizi daha hazırladığı duyumlarımız arasında. Kanalın çarşamba günü için ne planladığını da merak etmiyor değiliz.

Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER