Tutunamayanlar Ansiklopedisine Yeni Bir İsim: Ahmet Poyraz Karayel

Tutunamayanlar Ansiklopedisine Yeni Bir İsim: Ahmet Poyraz Karayel
Tutunamayanlar'ı okuyanlar bilirler Selim Işık'ın intiharından bir süre önce tutmaya başladığı bir günlük ve bu günlüğün sonlarına doğru yazmaya başladığı bir ansiklopedi vardı. Tutunamayanlar ansiklopedisi.
 
Ve daha sonra Turgut Özben'in belirttiği gibi Tutunamayanlar ansiklopedisine yeni bölümler yazılmaya devam edilecekti. Yaklaşık 10 gün kadar önce bu ansiklopediye yeni bir bölüm eklendi Ahmet Poyraz Karayel...
 
Ahmet Poyraz Karayel: 80'li yılların başında doğmuş, çocukluğu masallardaki kadar güzel geçmemiştir. Henüz çok küçük yaştayken annesini kaybetmiştir, bir süre sonra babası kız kardeşi ve onu halasına emanet edip kahveye gitmiş ve bir daha geri dönmemiştir.
 
Halası ve eniştesi (Özellikle eniştesi) onu hep fazlalık olarak görmüş ve çok kötü davranmışlardır ve o da tüm bunları anlamış ama kız kardeşi anlamasın diye bilmiyormuş gibi yapmıştır.
 
Büyüyünce polis olmuş ve zengin bir gazetecinin biricik kızıyla evlenmiştir bu evlilikten bir de Sinan adında dünya tatlısı bir oğlu olmuştur. Daha sonra karısı Begüm alkol bağımlısı olmuş bu süreçte Poyraz'dan boşanmış ve yurt dışına bağımlılık tedavisi görmeye gitmiştir.
 
Poyraz oğluyla gayet güzel bir hayat yaşarken eski kayınpederi ve amiri hain bir plan kurarak Poyraz'ı sanki rüşvet almış gibi göstererek hapse girmesine sebep olmuşlardır. Ve bu sırada dede Ünsal Özbakan torununun velayetini almıştır.
 
Ama Poyraz'ın asıl hikayesi hapisten çıktıktan sonra başlamıştır. O sıralarda oğlunu almaya çalışan Poyraz'ın bu zaafından faydalanan amiri Mümtaz onu sanki gizli görevdeymiş gibi Bahri Umman ve çetesinin içine sızmasını sağlar. Bu arada Poyraz ilk zamanlar bunu bilmese de Bahri Umman'ın kızı Ayşegül'e aşık olmuştur.
 
Bahri'den polis olduğunu, Ayşegül'den ise hem polis olduğunu hem de babasının yanında çalıştığını gizlemeye çalışır bir süre başarılı olsa da sonunda eline yüzüne bulaştırır.
 
Bahri ve yanındakileri önce içeri attırıp sonra dışarı çıkartmıştır. Ayşegül’le arayı da bir şekilde düzeltir. Sonra babası ortaya çıkar, aynı zamanda Bahri'nin kanlısıdır. Sonra onun aslında öz babası olmadığı ortaya çıkar tüm bunlar olurken Ayşegül Poyraz'dan hamile kalır ama Poyraz'ın öz babası Adil Topal Ayşegül'ün bebeğini daha karnındayken öldürür hem de Poyraz'ın gözünün önünde.
 
Sonra her şey yoluna girer. Oğlunu alır, Ayşegül’le arayı düzeltir, polislikten istifa eder derken kalbinden vurulmak suretiyle öldürülür yani herkes öldüğünü zanneder o ise Ortadoğu'da gizli görevdedir. Ayşegül çok acı çekmiş, intihara kalkışmış ve sonunda Poyraz'ı unutmak için evlenmeye karar vermiştir. Bu sırada Poyraz esir düşmüş aylarca işkence görmüştür.
 
Bir gün çıkar gelir ve o an Ayşegül'ü gelinlikler içinde görür. İkinci kez vurulmuştur.

Ama Ayşegül onu asla aldatmamıştır. Kayıp iki yılın sırrı ortaya çıkınca tekrar bir araya gelirler, Ayşegül boşanır, Poyraz ve Ayşegül nişanlanır. Mutlu son o kadar yakındır ki...
 
Sonra beraber tatile çıkarken durdukları benzinliğin tuvaletinde Ayşegül eski kayınvalidesinin 4 defa bıçaklaması sonucu ölür.

Son nefesini sevdiğinin kollarında verir.
 
Ve Ahmet Poyraz Karayel o andan sonra son akıl kırıntısını da yitirir. Şu an İstanbul'da bir akıl hastanesinde yatmaktadır.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER