Diriliş rekora yürüyor; Evlat Kokusu yolculuğuna düşük oranlarla başladı...

Diriliş rekora yürüyor; Evlat Kokusu yolculuğuna düşük oranlarla başladı...
Kanal D, dün gece Endemol Shine Türkiye yapımı draması Evlat Kokusu'nu yayına verdi. Panelin dinamikleri dikkate alınarak hazırlanan dizi, 18 aylık tasarım sürecinden sonra nihayet yayına çıktı. Evlat Kokusu'nun listede göstereceği performans hem Kanal D, hem de yapım firması için önemliydi. Zira yeni Kanal D yönetiminin satın aldığı işlerin neredeyse tamamı başarısız oldu. Panele tutunamadı.

Evlat Kokusu, Endemol Shine Türkiye için de önemli bir eşik çünkü yapımcı firma da henüz Paramparça dışında başarılı ve kârlı bir prodüksiyona imza atamadı. Dizi dün gece Total'de 3.19 reyting, 7.30 share alarak 14'üncü oldu. Dizi reklam verenin önemsediği 20+ABC1 kategorisinde ise 3.07 reyting, 6.86 share aldı. Bu sezon yayına çıkan her işin ikinci bölümde oranlarını yükselttiğini düşünürsek Evlat Kokusu'nun yükselme şansı var. Bol şans diliyoruz.

TRT1'in fenomen tarihi draması Diriliş Ertuğrul ise yine zirveyi bırakmadı. Seri sadece yüksek izlenme oranları almıyor, Çarşamba akşamları total tv'nin izleyici oranlarını da yükseltiyor. Diriliş dün gece her üç kategoride de rekor seviyede izlenme oranlarına ulaştı. Özellikle 20+ABC1 kategorisinde 16.55 reyting, 36.31 share alarak gecenin lideri oldu. Dün gece yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Özel Yayını da listede yüksek oranlara ulaştı. Yayın tüm kategorilerde ikinci oldu.

Star Tv'yi çarşamba akşamlarında sırtında taşıyan Ay Yapım projesi Kara Sevda ise dün gece Total'de 5. 18 reyting, 11. 81 share alarak kanalını ilk 5'te tutmayı başardı. Kara Sevda günün zorluğu göz önüne alınırsa oldukça başarılı sonuçlar alıyor. Ancak üçüncü bir sezon bu dizi için de zor görünüyor. Yurt dışı satışlarının performansları da oldukça başarılı olan dizinin sezon sonunda ekrana veda etmesi olasılık dahilinde..

Fox Türkiye'nin bir yaz projesi olarak satın aldığı No:309 ise Total'de 5.30 reyting, 12.26 share; AB'de 3.57 reyting, 8.32 share ve 20+ABC1'de 9.19 share alarak kanalı ilk 10'da tutmayı başardı. No:309, eğer yayıncı kanalın çılgın bir planı yoksa bu sezonu tamamlar. Ancak sevenlerine yeni bir sezon müjdesi vermek de oldukça zor.

Atv'yi listede tutan ama kanalın beklentilerini karşılamayacak vasat sonuçlar alan Ay Yapım projesi Bu Şehir Arkandan Gelecek maçı devam ettiriyor. Dizi başka bir kanalda yayınlansa göze batmayacak olan reyting sonuçları ne yazık ki genel performansı yüksek bir kanal olan ATV'yi olumsuz etkiliyor. Ancak yurt dışı satış performansı bağlamında bakıldığında dizi sezonu ekranda tamamlayacak gibi görünüyor. BŞAG, dün gece Total'de 4.37 reyting, 9.38 share aldı.

Show Tv dün gece PT1'i Güldür Güldür Show'un tekrarıyla geçirdi. Tekrar bölümü olmasına rağmen program 20+ABC1 kategorisinde ilk 10'a girdi.

Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER