Adı Efsane: Özlemek ölmekten beter

Adı Efsane: Özlemek ölmekten beter
İlk bölümünden beri istisnasız her bölüm aile içi çatışmalarının en can alıcı parçalarından biri olan baba- kız ilişkisini bizlere içlerimize dokunacak biçimde anlatan sadece adı değil kendi de EFSANE olma yolunda ilerleyen dizimizde üçüncü bölümü geride bıraktık. Gitgide bağlıyorsun beni kendine Tarık hocam!
 
Öncelikle rica ediyorum şu Hakan kardeşimizin babasını şuradan alır mısınız lütfen? Şahsen benim gibi dayanamayan binlerce kişi bulabilirim herhalde öyle bir adama. Henüz 3 bölüm oldu fakat çok başarılı bir şekilde biz izleyicileri Hakan’ın babasından nefret ettirdiler. Üstelik tam da bir ara, bak ya bu adamın da içten içe bir acısı var gibi diye düşünürken onun evlerden ırak zihniyetiyle şiddete yönelmesi bende son noktayı koydu arkadaşlar…
 
Yine, yeniden, kaldığımız yerden hayatını düzene sokma planlarını oldukça başarılı ve sorumlu bir şekilde yerine getirmeye çabalayan bir Tarık hoca izleme keyfiyle bölüme başladık. Hocam sen çevrendekileri iteleyip kaksan da senin onlara, onların da sana ihtiyacı var. Hele kim bilir yalnız ve bitik halde geçmişte bırakmaya çabaladığın o yaşantının içerisine ‘Bahar’ gibi yenilik, ferahlık güzel olmaz mı? Bence olur, çok da hoş olur… Ama Seçil hanımları naparız? İşte maalesef onu bilmiyorum.
 
Seçil’in her fırsatta kızlara karşı babalarını doldurmasından, aşağılamasından dolayı aşırı rahatsız oluyordum. Tam da keşke Seçil teyzemizin geçmişinde ne yaşadığını biz de bir bilsek derken gelen flashback az biraz beni ona karşı yumuşattı. Gerçekten zor bir durum yaşadığı. Üzülmemek elde değil tabii üstelik ablasıyla Tarık’ı tanıştıran kişinin kendisi olması işleri daha da karmaşıklaştırıyor haliyle.
 
Diziyi izlerken bu bölümde pek çok kez işte bir böyle baba var, bir de böyle baba var dedim. Tarık hocanın değişim çabaları takdire şayan! Bunu fark edemeyen Melis arkadaşımıza da bölüm esnasında dellensem de, o da haklı kendince tabii. Geçmişten gelen güvensizliklerin yerini tekrar güzel umutlara bırakması biraz zaman alır evet, ama sevginin gerçekten olduğu yerde başka hiçbir şeyin önemi yoktur. Yakındır Melis de anlayacak bunu. Kızların ilk ve tek aşklarının babaları olduğunu düşünürüm daima. Bu aşkı inişli çıkışlı yaşayanlar da var maalesef ki. Ancak babanın sevgisi nasıl asla bitmeyecek bir şeyse, bir kızın babasına duyduğu aşk da ilelebet var olacak bir şeydir bence.
 
Bütün bölüm çetemizi Hakan’sız görmek biraz üzdü beni açıkçası. Hakan’ın derdi apayrı ama arkadaşlarına olan tavrını tüm bölüm izlemeseydik keşke. Geçtiğimiz bölüm gözle görülebilecek kıvamda olan Melis- Hakan ikilisinin bağlarının ise gitgide güçlendiğine şahit oluyoruz. Birbirlerini çok iyi anlayacak bir ikili doğdu karşımıza. Çok da güzeller yan yana! Bu arkadaşlığa ileride Tarık hocam ne der az buçuk tahmin edebiliyoruz gerçi. Parti kıyafeti seçerkenki seçiciliğinde iyi güldürdü beni hocam. Melis’in erkek arkadaş seçimlerinde de olaya nasıl el attığına daha önce şahit olduk. Hakan'lı Melis'li tatlı sahnelerde Tarık hocanın tepkilerini heyecanla bekliyorum. Hakan’ın kendi babasında bulamadığı babalığı da Tarık hocamızda fazlasıyla bulacağına eminim.
 
Hakan için düşünmeden kendini ortaya atıp o kötü babanın karşısında duran koca yürekli Tarık hocamız için önümüzü ilikleyelim lütfen. Kim demiş ona sorumsuz bir baba diye? Diyenler utansın artık bundan böyle. Kızının hayallerini tekrar yıkmamak için direnip savaşıp ölümü göze alarak okula vardığı an zaten çoktandır ısıttığı kalbime iyice aldım büyük efsanemizi. Özlemek ölmekten beter dedi. Kızını kaybedip ömür boyu özleyeceğine ölmeyi tercih etti. Bence bu adamın babalığını konuşmasınlar artık ey dostlar!
 
İstisnasız 3 bölümdür Erdal Beşikçioğlu içimize işleyen sahnelerle karşımıza geldi. Kadronun tamamını sevdiğim ve beni etkileyen en iyi dizilerim arasında hızla yükseliyor Adı Efsane. Umarım reytinglerde hak ettiği değeri fazlasıyla görür. Tüm kadronun emeğine sağlık. Merakla gelecek bölümleri bekliyorum.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER