Kiralık Aşk: Şimdi DefÖm zamanı!

Kiralık Aşk: Şimdi DefÖm zamanı!
Defne, Ömer, Pamir sahnesiyle başladı yeni bölümümüz. Defne iç sesinde ‘Kral hep en doğrusunu yaparmış.’ diyerek Ömer’e yine hak verdi. Ömer Pamir’i de en baştan çözmüştü zaten.  Defne’nin canını yakmak istemediği gibi olayı anlatmayı büyük bir olgunluk göstererek Pamir’e bıraktı. Ahahaha ne oldu Pamircim? Ömer’in bu hamlesi ile kaçacak yer kalmamış mıydı?

Sinan’ın rüzgâr çanları görmesi bana ‘Rüzgâr esmeye başladı.’ cümlesini anımsattı. Seda ve Sinan için olacağımı düşündüğüm çanlar ayrıca Sinan’ın evinde olduğu için DefÖm aşkına da yoruyorum. Sonuçta Sinan’ın evi bizim dizimiz için hep özel oldu. Çalışma ortamları, uyuyakalmaları gibi. Ve hatırlatmak gerekir ki hiçbir rüya boşa değildir Kiralık Aşk’ta. Ve diyorum ki rüyalar derin anlamlar saklar. Bakınız ki Seda da hissetmiş getirmiş rüzgâr çanını. Sinan resmen ruh eşin canım. Sonunda zaten Sinan’a yaradı. Ben en son Esra’nın el emeği göz nuru rüzgâr çanını çok sevdim.  Defne de sevmiş ki Ömer’e götürdü. Artık anlamını arabada Derya’dan öğrenmiş olsa gerek ki. Ben istiyorum ki o çan DefÖm’e yarasın.

Derya normalde ortalığı karıştırıp, Defne’nin tabiriyle oksijensiz kalıp herkesi başka yere yönlendirdi. Buluşmanın sonralarında da sağ olsun Sinan oda numaralarını karıştırıp bizleri uğraştırdı. Defne’nin odaya girişindeki tatlılığı utangaçlığı çok güzeldi, güldüm. Sonrasında kendini odaya kilitlemeseydi utangaçlıktan iyiydi ama. Neyse ki Ömer söz verdiği öpücüğü sabah kondurdu da biz de sevindik. Defne’nin tüm gün boyunca öpücük bekleyen saf halleri de çok tatlıydı. Aslında genel olarak yan yana iken Defne Ömer zaten çok tatlılar.
 
D: Nereye gidiyoz ya? Hemen barışma partisi mi ayarladın İso?

Bizim bu rüzgâr çanları Neriman için tehlike çanı oldu sanırım. Defne ve Pamir konuşmasına dönersek Defne haklı ve sert bir çıkış yaptı. Bu oyunu öğrenip empati yapması bize Ömer’i anlamak olarak geri dönecekti. Öyle de oldu. Defne hemencecik Neriman’a hesap sormaya gitti tam tahmin ettiğim gibi. Maalesef ki Defne bir yanda para için her şeyi yapanlar bir yanda önemsemeyen hayata dair amaçları olan insanlar var çok garip bir şekilde. Aslında hayat garip olan. Para konusunda ise parayla insan satın almaya çalışanlar, karşısındakinin duygularını önemsemeyenler kötü olan. Hulusi Dedede bu etkilerle olsa gerek kendince ceza kesti Nerimanlar’a. Aslında barınma hakkını ellerinden almak bayağı sert bir çıkıştı. Ama bu çıkışla Koriş- Nero dostluğunun sağlamlığını bir kere daha izledik. Yalanlar ortaya çıkınca Necmi’den haklı bir tepki de gördük. Belki de umduğum gibi Neriman bile akıllandı. Hatta Ömer,dedesini evden çıkarmamak konusunda ikna edince yengesiyle buluşup konuştuklarında bunu duyan ve bir daha kimseye karışmayacağını söyleyen Neriman’a inanmak istedim. Ömer seni affetmez Nero ama sen Pamir’i yolla ben seni affedebilirim.

Pamir’e bu bölüm yine uyuz oldum çünkü. Defne ve Ömer fuarda ortaklaşa Pamir’den haz etmediler ya o an dedim ki ‘’İşte Kiralık Aşk Fanları’’ gibi oldular. Mağdur olan oymuş. Ömer’i dinle git o zaman canım. Defne’yi teşbih sanatı ve kıyas yöntemleri ile empati kurdurarak doğru bir mantık yolu izledin. Bir de âşık olduğunu deseydin ya Pamir? Niye demedin? Kartlar açık değil miydi? Aa pardon. Açık olsa Defne’den habersiz evine gidip anneanneyle konuşur muydun? Ne işin var senin orada? Esra’yı Ömer’den önce gezdirirsen bayılırım artık şuraya. Gidip Passionisle iş yapmayı düşünüyoruz diye başlayıp Ömer Defne aşkını mı ispikleyeceksin? Böyle bir şey olursa ben Defne yerinde olsam suratına bakmam. Sen bence yazı felan bekleme hiç. Bak Ege kıyıları kışında güzel. Kışın gitmem diyorsan kayak için Uludağ’a yok yok Palandöken’e falan git. Hatta Alp’lere git sen.En uzak neresi olsun dersen orası olsun. Yazı bekleme boşuna.
 
Edis’in Dudak klibine çağırdılar gitmedim.

Passionis’le çalışma fikri de aklın yolu bir olanlardan. Ömer Sinan varken gidip Deniz ile çalışılır mı? Defne ve Sinan’ı dinleyecektir Seda’da. Zaten çoktan ‘Beyim bilir.’ moduna girdi. Ömer’e de, Defne de zaten tamamdır. Yalnız bu Defne Stil Vagonu ve Passionis’in ortak lojistik müdürü değil mi? Neden sadece Stil’de çalışıyormuş gibi oluyor? Derya’nın hastalığına sevinirdik olduk. O sayede Ömer ile bir araya gelebildiler. Hayır, uyumun ete kemiğe bürünmüş halini görmeye hakkımız yok mu bizim? İz söylediğinden beri dikkat ediyorum Defne Ömer iş hayatında bile bir bütün takım halindeler. Onca işin arasında Defne Ömer’in su içmesi gerektiğini anı bile unutmuyor ki kaç tane işi var kızın. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır demeden geçemeyeceğim.

Defne ve Ömer o kadar güzellerdi ki bu bölüm izlemeye doyamadım. Şükrü Abi ve İso’nun yardımları ile birbirlerinden habersiz bir yerlere götürülmeleri çok güzeldi. Şükrü Abi deniz kenarına götürdü Ömer’i. Oyunun kurulduğu yerde her şeyi konuştular Defne ve Ömer. O kadar hafifledim ki. Aylardır beklediğimiz andı. Etekteki taşlar dökülmüştü. Artık kaçmasız, gitmesiz konuşan ve konuşmak isteyen Ömer Defne vardı. ‘’Öyle bir güldü ki görünce kendine gelemezsin demedi mesela.’’ Defnem bu cümlen bile aşkını o kadar saf ve güzel anlatıyor ki. Kral ile kız (Bence o kız kraliçe.) masalını söylemiyorum bile. Masalı daha doğrusu gerçekleri dinlerken eskiye döndük geldik ki ben düzenli olarak eski sahneleri izliyorum. Çok güzel oldu. Anımsadık diyeceğim çünkü hiç unutmadık. Ömer her zaman çok sevdi Defne’yi, kalbini, saflığını, her halini. Öyle çok sevdi ki üzülmesinden kırılmasından korktu. Kendisi bile kırmaktan korkarken istemeden kırdığı da oldu ama hepsi geçiyordu. Onlar beraberken hepsi düzeliyordu. Ömer’in hayatı için ilhamdı Defne.

Ömer’in içiydi. Ömer’in Defne’siydi. Defne’nin en sinirli, en savunmasız, en sevgiye muhtaç hallerinde hep yanındaydı. Defne ise Ömer’in hiç anlaşılmayan yönünü anlıyor, her sıkıntısında yanında oluyordu. Kalbinin başköşesi olmuştu Defne. Artık vazgeçilmezdi. Defne içinde öyle, vazgeçilmez mucizesiydi Ömer onun. Nihan’ın da demek istediği gibi sabredince her şey yoluna giriyordu. Sadece sabır diyor bize Meriç Acemi. Kısaca Ömer ve Defne siz birlikte şahanesiniz. Şimdi siz zamanı, şimdi Deföm zamanı.

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER