Kiralık Aşk: ‘’Allah’ın manyakları gebereceksiniz aşkınızdan’’

Kiralık Aşk: ‘’Allah’ın manyakları gebereceksiniz aşkınızdan’’
Bu bölümü ikiye bölüp değerlendirmek gerek.  İlk elli beş dakika yan yana gelmeyen başroller olur mu? Olur. Bizim dizimizde oldu. İkinci sezonun ilk bölümünde de olmuştu ancak o zaman bir yılı irdelemiştik. Sonraki sahnelere diyecek sözüm yok orası ayrı. Ama Defne’ye ulaşma çabaları çok uzadı doğrusu. Pamir’in olaya Koriş’i dâhil etmesi Allah’tan gülünç unsurlar yarattı. Özellikle Ömer’e telefonda kafanda yumurta kırılmış sarısını anlatmasına bayağı güldüm.
 
İlk yarıda basketbol sahnesini konuştular. Pamir’in ‘Defne seninle konuşmak istemiyor.’ sözüne Ömer’in ‘O öyle der sen takılma.’cevabı çok güzel oldu. Hayır, biz de izledik sizin sohbeti ben öyle cümle hatırlayamadım da. Pamircim boş taktikler bunlar. Bir de çok garip birisin sen Pamircim. Hem acele et diyorsun Ömer’e, oyuna çeviriyorsun işi hem de ben önce itiraf edeceğim diye uyarıyorsun. Garipliğini geçtim tehlikeli birisin sen. Yangın alarmına basmak nedir Defne ve Ömer konuşmasın diye? İnsanlara can korkusu yaşattın, mallara zarar verdin. Üstüne üstlük Defne’nin bacağını sakatladın. Sorumlu olarak ben Pamir’i görüyorum. Ömer ne kadar kendini suçlasa da ben Pamir’i suçlu görüyorum. Defne’nin iş yerinde durmamasını sağlayıp zaman kazanan da Pamir. Alarmı çalıştıran da Pamir. İşi oyuna çeviren de Pamir.
 
İkinci yarıda ne kadar güzel şeyler yaşandı. Defneciğime çok üzülmekle birlikte Ömer’in Defne’nin elini tutup acısını kendine geçirmeye çalışmasında ben eridim eridim. Sinan’a gidip sadece kendini suçlayan üzgün konuşmasına nasıl üzüldüm üzüldüm. Sonrasında lojistik sorunu için tarafsız bölge Sinan’ın evinde çalışmaya başladılar. Defne ve Sinan önceden bir iş ve Ömer kritiği yaptılar. Ömer ise elinde yardım poşeti ile katıldı aralarına. Üç koldan problemi çözerken Defne’nin sakatlığı ile düzenli ilgilenen Ömer kalp ben. Sinan uyuduktan sonraki halleri zaten kelimelerin mutluluğumuzu anlatmaya yetmeyeceği kadar güzeldi. Defne’nin kalemi üzerinden yapılan Ömer muzurlukları, Defne’yi izlemeleri hatta içine düşmeleri kalp kalp kalp. Aydilge’yi sevmekle beraber tercihimi Ömer ve Defne’nin sohbetini duymaktan yana kullanırdım. Yalnız Ömer’in muhteşem bir eş adayı olması diyorum başka bir şey demiyorum. Resmen Defne’ye benzedi adam. Çay, çekirdek, bisküvi üçlüsü yaptılar.  Yalnız dizi Kiralık Aşk olsa da klasik bir Türk kızı kafası çıktı içimden. Direkt eş statüsü yaptım. Ama Sinan’ın evine o şekilde çok yakışmadılar mı?


 
Azcık duyabildiğimiz repliklerde Defne’nin iş konusunda Ömer’i örnek aldığını duyduk. Az da olsa Ömer’e hissettirdi güven eksikliğini. “Lojistik sorununu çözemem diye düşünüyor Ömer.” düşüncesini Ömer’e söyledi. Ömer’in “Başkalarının değil kendi gözünden bak kendine.” önerisi tam yerinde olsa da Defne’ye bol bol güvendiğini aşılaması gerekecek. Bizim için sorun yok biz güvenine eminiz de Ömercim, Defne de bankta terk edildikten sonra iyice içine işlemiş bu güven sorunu. Hep vardı zaten de gördüğün üzere Ömercim hala çözmeye çalışıyor Ömer’in kafasındaki Defne’yi.
 
Pamir’e telefonda Ömer’in yanında olduğu belirten Defne canımdır. Ömer ise sessizce ‘’İçim acıyor.’’ diyerek beni benden alıyor. Yalanı söyleyen o değil, alarma basan o değil. Kendini suçlayan Ömer ama. Hele yanan can Defne’nin canıysa Ömer’in canı ondan daha çok acır. Bir insanın acısını ondan daha çok çeken biri olması çok büyük ayrıcalık değil mi? Defne çok şanslısın. Hele özel evden arabaya nakliyat modunda Ömer İplikçi tarafından taşınıyorsun. Ultra şanlısın.
 
Yalnız Defne’nin sakatlığı düzelir düzelmez ikinci kiralık aşk vakasını anlatmak isteyen Ömer’e katılıyorum. Ömer’in Defne’yi tüm kötülüklerden korumak istemesi, yengesinden korumak istemesi hatta bu koruma düşüncesiyle kendi sinirini unutması Ömer’in vicdanlı kalbinin bir göstergesidir.
 
Kimileri gibi oyunla işi atlatma derdinde değil. Pamir’in Defne’yi cici annesine anlatırkenki cümleleri etkileyiciydi kabul. Hatta böyle bir insanı kim sevmez? Pamir de sevdi. Lakin Pamircim sen sadece Seda’ya terapi yap akıl ver çünkü Seda’ya verilen o akıllar sende işe yaramaz.
 
Ömer ile Defne’nin yan yana uyandığı sahneyi Pamir de görse anlardı boşa olduğunu çabalarının.  Sinan’ın sabah Defne ve Ömer’i gördüğündeki hali ve yaptıkları beni benden aldı. “Allah’ın manyakları gebereceksiniz aşkınızdan.’’ çok sevdim Sinan’ın bu sözünü. Biz Pamir’den değil. Defne Ömer’den selfie bekliyoruz derken sağ olsun Sinan çekti resimlerini. Sen çok yaşa Sinan! Ömer’le evdeki ve ofisteki imalı sözlerinin el hareketlerinize çok eğlendiğimi söylemeden geçemeyeceğim.

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER