Kiralık Aşk: Bir pazı sarmasıdır mutluluk..

Kiralık Aşk: Bir pazı sarmasıdır mutluluk..
Defne korkmadan geldi Ömer’in evine. Şema isimli bir merakla gezdi Ömer’in evini. Ömer’in Defne evi gezerken ki sinsi ve şirin gülüşü kalp ben. Defne çalışma odasına bayıldı. Oradaki yarım kalan tablo Ömer’in yaşanmamışlıklarını ifade ediyordu. Nasıl Ömer’in geleceği Defne ile şekillenecekse, Defne de o tabloyu şekillendirdi. Yine duramadı aldı eline fırçayı. Sanat başlığı altında Ömer Defne aşkından çok etkileniyorum. Beraber yaptıkları resimler, tasarımlar hepsi harika oluyor. Çünkü aşk ile birlikte ve birbirlerine olan sevgileri ile oluşuyor bunlar. Ömer resmin sonunda Ö.D yi kondurdu. ‘’Ömer’in Defne’si’’ diye mırıldandı Defne. Unutulmayan anılar diliyorum bizlere.

Mutfağa geçildi sonra. Bir de baktık ki Ömer aç yaşıyormuş. Defne ile ayrılığın cezasını kendine açlıkla çektiriyor. Defne kahvaltı hazırlamıyorsa yemiyor. Yapamadıkları kahvaltıları protesto ediyor. Defne de Ömer’in bu halini kendine dert etti canım. Hatta bana kalırsa kendini bile suçladı. Sonra ver elini gece uykusuz halde pazı sarması sarmalar. Ne kadar kararsızlıkla yapsa da kıyamadı yine Ömer’ine. Herkeslerde yedi maşallah sarmadan. Pamir bile!

Nasıl kandırdım ama ^^

Defne ne kadar Ömer’e sevgisini belli etmek istemese de her yerden gol yedi zavallım. Öyle ‘İkinci şans.’ adlı ayakkabımızı giyip kaçmakla kaçılmıyor Defne Hanım. O ayakkabıyı giydiğinizde özen ile iletilir. Pazı sarmasını senin ellerinden başka kimsenin elinden yemek istemeyen Ömer’im İplikçi’m senin adını duymadan o pazıyı yemez. Haliyle onu da öğrenir. Hatta o pazıyı sanki kırk yıldır açmış gibi iştahla yer. Mutlulukla tutkuyla yenen böyle sarma görmedim ben. Çikolata reklamlarından bile daha iştah açıcıydı. O yüzden bu mutluluğu başlığa uygun gördüm hatta. Daha bitmedi. Derya ile ortak olursan tabii ki Ömer’e çaktırmalara doyulmaz. Ömer’in yemek düzenini sağlamaya çalışıp liste yaptığın duyuldu haliyle. Ömer’in açlığını kendine dert eden Defne’leri pamuklara sarıyorum.

Peki, Defne hiç mi eksi yemedi? Yedi. Albertine Kayıp konusunda yedi. Kitabı Ömer aldı diye sevinip yolda cesaret edemeyip Pamir Bey’e giden Defneler eksiyi aldılar. Bekledi, denedi ki Pamir’i. “Ben almadım ki.’’ cümlesini duyup Ömer’den emin olmak istedi. Korkmuyorum dese de hala Ömer’den korkuyordu. Ömer almadıysa yanında ne derim düşüncesindeydi. Pamir’in de kabullenmesine nasıl sinir oldum. Üstüne bütün bölüm Defne’yi süzdü. Tam eksileri ona da vermiştim ki sonradan hamleleri ile gönlümü aldı.

Dediğim gibi Pamir’e güvenmiyorum hissine gireceğim sırada öyle bir şey yapıyor ki şaşıyorum. Bu yüzden bu diziyi çok seviyorum. Kötü adamlar bile iyi kalpli bu dizide. Salt kötü yok. Neriman dediğinizi duyar gibi oldum. Onu da konuşacağız. Pamir’e dönelim. Ömer’e gidip kitap olayını ifşa etmesi sonrasında Ömer’i gazlaması bende ki şaşkınlık sebebiydi. Aşkta ve savaşta her şey mübahsa, bu kadar açık sözlü olmak neyin nesiydi Pamir? Üstüne Ömer Defne dans ederken hınzır bakışlarını ekliyoruz. Sonrasında ise Defne’nin morali bozukken lunaparka gitmeler, sütlü nuriye için hırsız gibi dükkâna girmeler yaşandı. Sonu karakolda biten maceranın finalini Ömer yapsın diye Ömer’i çağırmalar. Arkasından da Ömer Defne’yi götürsün diye resmen önce Defne’nin kapısını açıp acele etmemeler. Arabanın arkasından sırıtışın Pamirciğim beni benden aldı. Karar verdim eksi yok, artıların en büyüğü var sana.

Defne iç ses: Resmen aç yaşıyor adam Limonla ice tea mi o? 

Yalnız lunapark sahnesinde Defne ve Ömer olsa ne güzel olurdu. Hiç böyle değişik aktiviteler yapamadı bizim çiftimiz. Gelecekte görürüz umarım. Doğrusu Ömer’i orda hayal etmek zor, Pamir’i ise kolay. Ayrıca dükkâna izinsiz girmeniz cidden suç. Allahtan iyi niyetlisiniz kurtuldunuz Pamir ve Defne. Defne’nin de korkup ceza çekmek isteyen halleri çok tatlıydı.

Ömer’in partide Defne’yi çekip dans etmesi harikaydı da konuşma hatalıydı sanki. Kitabı ben aldım demedi ama ima etti Ömer. Pazıdan Pamir yedi diye problem çıkaracaktı ki Defne ‘’Hesap vermek zorunda değilim.’’ diye çıkıştı. Aslında tam da açıklama yapacakken gözü açıldı. Ne de olsa Ömer’e özeldi o sarma. Açıklamasan da biz biliyoruz Defne, sakin. Kutularda saklanan tişörtler açıklandı. Defne utandı. Birde bu utangaçlığın üzerine kızı ‘’Bitti.’’ de diye zorlarsan kız kaçar Ömercim.

Lakin Ömer sonrasında ne yapması gerektiğini iyi bilenlerden. Emniyet çıkışı Defne’ye kızgın hallerinin arkasından hiç konuşmadan çok sinirli imajını iyi oynadı. Sinirlenmişti ama o kadar fazla değil. Arabadan inince bekledi Defne inse de planımı uygulasam diye. Defne’nin arabadaki çekingen halleri, Ömer’den korkması görülmeye değerdi. Nereye gittiklerini bile sormadı. Karakol çıkışı karşılaşmaktan zaten utandı. Üstüne Pamir yanındaydı. Zaten Ömer’den tam kaçarken yakalanmıştı. Ömer ise Defne’yi suskunluğu ile sinir etmişti. Sonunda olan oldu. Ömerciğim son sahnede bizi sevindiren hamle ile Defne’yi öpüp imalı bakışlarını attı. Defne’nin bakışları da ‘bitti’ değil ‘BİTMEDİ.’ diyordu.

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER