Bodrum Masalı: Su yolunu bulur...

Bodrum Masalı: Su yolunu bulur...
Aksiyonu yarım, aşkı çeyrek, azmi sonsuz hissettiğim, sıradanlaşmaya başlayan hikaye örgüsü miskin miskin izletti bana bölümü. Kaç haftadır süre gelen o dramdan bu eğlenceye, o şaşaadan bu yerele koş durumu yavaş yavaş çekilmeye başladı artık. Daha sakin daha mısır pörtlekli bir seyire dönüşmeye başladı sanki Bitez’de yalısına varamayan Ergüven Ailesi değil mi? Aile demişken baştan vereyim spoileri. Arkana bile bakma Evren. Kadın sana bavul bile yapmış. Kovarken dahi asil, vakur. Aaah nerelere giden sen, Gözde de bile kalaman, sokaklarda sürüne, Haydarlara gele Evreeeen!

Hadi itiraf edin ne kadar sevmesek de sahtekarlık işinde usta olmasına duyduğumuz saygı mı sevdirdi onu da sahiplendik, yoksa sözde aile reisimizin evden gidişini gördüğümüzde Yıldız’ı tutkulu bi şekilde sahiplenmesi mi, yağlarımızı eritmemize engel oldu da ohh diye bir rahatlamadık. Tamam tamam, sustum. Piiiis yalancı, karısını aldatan, hasta çocukların üstünden para yiyen bir böcek o! Temiz yüzlü bir yılaaan.

Hepimizin Su ve Yıldız Ergüven'den öğreneceği çok fazla taktik var dostlar. Su nasıl da sakin sakin pusuya yatıp laf aldı Cenk’in ağzından, şaştım kaldım. Kolyenin olay mahalinden hemen önceki konumunu hop sosyal medyadan yakala usulca parçaları birleştir ve gözlerinin içine baka baka yalan söyleyen sevdiceğini dur ve izle. Ne yalan söyleyeyim Rana takip etti, varillerin yanına kolyeyi o bıraktı sanmıştım yanılmışım. Ya sonra, o serin Su’yun içinden patlayan bir yanardağ fışkırdı ya, ilişkiyi kin, nefret, gözyaşıyla bitirdi yaa ohhh. Kelebekler uçuştu bağrımızdan.

Aynı tarzı uygulayan Yıldız da Evren’i titretip ecel terleri döktürdü de döktürdü. Tabii Cihan’ın ötüp ötmediğini bilmeyen biz de bir o yana bir bu yana devrildik meraktan o ayrı. Anne ve kızın yöntemleri aynı olsa da yılların çakalı Evren hemen dökülmedi Cenk gibi. Yıldız’ı, strateji stajını Evren'in yanında yapmış Gözde hanım dolaylı da olsa Gönenç vasıtasıyla aydınlattı da nihayet gerçekler su yüzüne çıktı. Sadece kafileyi çaldığı değil hem, Faryalı’nın lisansını da Evren’in iptal ettirdiğini itiraf ettirdi. Bir taşla iki kuş. Gözde’ye bak sen! Hem Yıldız ile Evren’i ayır, hem Yıldız’ı Faryalı'yla yakınlaştır; hem de Gönenç’ten kendini yoksun bırak. Ay bu Evren, Şule'yle çok yakışıyor bence Gözde sen de Gönençle olursun bak, kasma.

Cengo zarfın içindeki parayı sevgiline verirken hiç mi aklın kalbin sorgulamadı seni doğru mu yanlış mı yapıyorum diye? Yanlışlar silsilesi, sıcaklar, Rana senin beynini yaktı bence. Halbuki Su kız, oğlunun sünnetindeki, mezuniyetindeki anıları albümleyen teyzeler gibi gidip bastırtmış fotoğraflarınızı bu devirde, öyle bakıp durdu hatıralarınıza. Yazık yazık hiç hak etmiyorsun zaten sen bu kızı. Bak Kelebek’e tatlı tatlı nasıl jestler özürler... Görmüyor mu sanki Su?

Dikiz aynasından Hayri’nin eklerini gören minibüs şoförü gibi maşallah. Görüyor ve belleğe atıyor hepsini çıkacak yakında. Nazı korkusundan, hırçınlığı yediği ihanetlerden sadece. Nasıl olsa Su akar yolunu bulur. Ha, Cengo şunu da belirteyim sen bir ürktün iyice Ateş’ten, saçların bile yellendi bağırışından tabi normal. Temelli kapandı tüm kapılar sana. Ayrıca orası zengin evi mi ayakkabılarınla eve giriyorsun soru işareti. Alaracığım sen de üstüne alınabilirsin nokta.


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER