Oyunculuğun özgür kıldığı adam: Alperen Duymaz

Oyunculuğun özgür kıldığı adam: Alperen Duymaz
Bodrum Masalı’nın başlamasıyla aslında bildiğimiz bir isim bu kez zihnimize kazınmaya geldi, Alperen Duymaz.

Onu ilk olarak geçtiğimiz yaz Star Tv'de yayınlanan O3 Medya yapımı uyarlama dizi Tatlı Küçük Yalancılar’da Cesur karakteriyle izleme şerefine erişmiştik, ardından bir drama olan TMC yapımı Acı Aşk’ın Ali’si oldu ve şimdi, Bodrum’dan bir masal fısıldıyor bize Ateş olarak.

Sır benim göbek adımdır^^
 
Tatlı Küçük Yalancılar’ın gizemli genci Cesur

Gizemli bir gençlik dizisi olan Tatlı Küçük Yalancılar’da, Açelya’nın geride kalmış, biraz silik biraz da sessiz abisini oynamıştı. Dizinin ilerleyen bölümlerinde giderek artan rolüyle de kendini gösterme imkânı bulmuştu. Final sahnesinde, Açelya’nın ikizine rol yapmak için sergilediği psikopat rolüyle de bir sonraki işini garantilemişti bile.


Biraz acı, biraz sokak çocuğu, o benim işte
 
Acı Aşk’da bir garip Ali...

Tatlı Küçük Yalancılar bittikten kısa bir süre sonra bu kez derin ve sancılı bir rol ile karşımıza çıkıyor Alperen Duymaz.

Ali Köklükaya, sevdiği kadını kurtarmaya gücü yetmediğinden ömrünü bir yasın gölgesinde sürdürecekken, başka bir hayatı kurtarmayı seçiyor, hiç tanımadığı bir kadına sahip çıkarak.

Alperen Duymaz’ın elindekileri ortaya döktüğü bir rol Ali, üstelik üstüne de tam uymuş, hiç pot yapmamış. Bazen haylaz, bazen başına buyruk, çokça iyi kalpli ve vicdanlı bir adam Ali… Ekranda gördüğümüzde, evet dediğimiz, evet dünyada böyle adamlar da var.

Sıradaki şarkı Ateş'e gelsin: Ben düşünce yükseklerden uçurumlara
 
Bodrum Masalı’nın Ateş’i

Ateş Ergüven…

Bir gece sahip olduğu her şeyi kaybeden ama bu kaybediş sayesinde kendini bulan çocuk.

Alperen Duymaz bu kez karşımıza diğer iki karakteriyle de en ufak benzerliği olmayan bir rolle çıkıyor.  On sekiz yaşında, zengin, istediği her şeye sahip, yüzücü bir genç Ateş. Bir gecede her şeyini kaybediyor, ardından kendini Bodrum’da en az kendisi kadar yıkık dökük bir evde buluyor. Ve hayat onu bir minicik bir sürede kocaman büyütüyor.

Üç rol, bir adam; hepsinde farklı bir tat var, hepsinde akılda kalıcı özellikler. Cesur halinde ne kadar toysa Ateş halinde o kadar emin kendine, tavrından, duruşundan. Ali hali ise belki de en hassas, en derin ve en unutulmaz rolü.

Çok kısa bir süreye üç önemli rol sığdırdı, bunun devamı güzel gelecek, bunun devamında daha çok izleyeceğiz kendisini ekranda, beyaz perdede. Bunlar henüz ilk adımlar.


Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER