Drama Summit West: Netflix, Hulu ve Amazon'u dinledik, haberler iyi!

Drama Summit West: Netflix, Hulu ve Amazon'u dinledik, haberler iyi!
Erick Barmack (Netflix)

Drama Summit West’in en merakla beklenen anlarından biri de, Netflix’in tüm dünyadaki orijinal içeriğini denetleyen, Uluslararası Orijinal Programlar’ın başındaki Erik Barmack’ın konuşmasıydı. Yakın zamanda, Türkiye’yle birlikte Orta Doğu’da da birçok ülkede yayına başlayan dijital platform Netflix, orijinal dizileri ve geniş kataloğuyla önü alınamaz bir şekilde gelişmeye devam ediyor ve şahsi kanaatimce kendi başına stüdyo seviyesinde iş yapıyor. 

Latin Amerika’da Meksika, Brezilya gibi ülkelerde, Avrupa’nın birçok ülkesinde ve son zamanlarda Orta Doğu’da yerel yazarlar, yönetmenler ve yapımcılarla çalışmaya başlayan Netflix, her ülkeye özgün içerik sağlayarak, o bölgelerde varlığını sağlamlaştırmaya çalışıyor. Şu ana kadar 190 ülkede izlenebilen Netflix’in birçok farklı dilde ve türde dizi ve programları olduğunu söylemek mümkün. Meksika’dan İtalya’ya, Almanya’dan İspanya’ya kadar birçok ülkedeki yerel içeriklerin tanıtıldığı konuşmada, Netflix’in, BBC gibi kanallarla işbirliği yapmaya açık olduğu belirtildi. 

Örneğin yakın zamanda Slyvester Stallone’nin sunacağı ‘Ultimate Beastmaster’ isimli program, aynı anda altı farklı dil seçeneğiyle sunulacak ve her bölgede farklı sunucuları olacak. Yaptıklarının son derece deneysel bir çalışma olduğunu söyleyen Barmack, bu reality TV programının büyük bir prodüksiyon olduğunu ve Netflix bünyesinde Stallone ile çalışacakları için çok heyecanlı olduğunu belirtiyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER