Drama Summit West: İçerik Fizan'da olsa buluruz!

Drama Summit West: İçerik Fizan'da olsa buluruz!
20 Mayıs'ta, film ve televizyon sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı bir günlük söyleşi serisi Drama Summit West, Los Angeles’da gerçekleştirildi. Uzun süredir Londra’da düzenlenen toplantının Los Angeles ayağı, West Hollywood’daki London Hotel’de sabahın erken saatlerinde başlayıp, akşam çatı katında düzenlenen kokteyl ile sona erdi. Tam bir günlük mesai! Konuşmacılar arasında, HBO, Netflix, Amazon, Hulu gibi önde gelen dijital platformların temsilcilerinin yanı sıra, ünlü dizilerin yazarları, yapımcıları ile BBC, Sony, A&E Networks gibi uluslararası şirketlerin yöneticileri de vardı.

Hollywood’da yapılan böyle organizasyonlara çoğu zaman, halihazırda sektörde çalışan ve çoğunlukla birbirini tanıyan insanlar katılır. Ne var ki bu defa, körler sağırlar birbirini ağırlar havasından ziyade, ilginç bir şekilde uluslararası katılımcıların çok fazla olduğu bir organizasyona şahit oldum. Hatta o kadar çok yazar çizer vardı ki, her söyleşiden sonra konuşmacıların önünde, onlara proje ‘satmaya’ çalışan yirmi kişi toplandı. Bu gibi organizasyonların temel amacı da bu aslında; eğlence sektörünün nabzını tutmak ve proje sahiplerini, farklı platformlarla buluşturmak. Drama Summit West’in bu anlamda son derece başarılı olduğunu söyleyebiliriz zira gözümün önünde HBO’ya iki proje sunup, anında toplantı kapanlar oldu!

Organizasyonda ağırlıklı olarak, kanalların ve dijital platformların yeni programlarından, uluslararası işbirliklerinden ve televizyon sektörünün geleceğinden bahsedildi. Bunların yanında, Netflix’ten ‘Narcos’, Hulu’dan ‘The Path’ ve Amazon’dan ‘Bosch’ gibi diziler de konuşuldu ve dijital platformların, yazar ve yönetmenlerle olan ilişkisi masaya yatırıldı.


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER