Tatlı İntikam: Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi

Tatlı İntikam: Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi
Nefret ediyorum benimle konuşma tarzından
Nefret ediyorum saç traşından,
Nefret ediyorum arabamı sürmenden
Nefret ediyorum gözlerini bana dikmenden,
Nefret ediyorum o asker çizmelerinden
Nefret ediyorum aklımdakileri okumandan,

Sana olan nefretim beni hasta ediyor,
O kadar ki, hatta şair yapıyor,

Nefret ediyorum; Hep haklı olmandan nefret ediyorum,
Yalanlarından nefret ediyorum,
Nefret ediyorum beni güldürdüğünde
Daha da kötüsü ağlattığında,
Etrafımda olmadığında nefret ediyorum,
Dahası telefon açmadığında.
Ama en çok da, senden nefret edemememden nefret ediyorum,
Hiç hoş değil ama biraz olsun bile değil hiç nefret edemememden.
 
O kadar nefret ediyorum ki ondan
Havuçları, ıspanakları ince ince, renkli renkli doğrarken keyiflenmesinden,
O dudağının kenarından böyle gülmesinden,
O ilgisiz, alakasız halinden,
Hem yanındaymış hem yokmuş gibi davranmasından.

Cümleler farklı, amaç aynı. Senden Nefret Etmemim 10 Sebebi filmini izleyenler bilir, esas kızımız ‘Seni affediyorum’ niteliğinde olsun diye kurar bu cümleleri. Ancak Pelin bir nevi ilan-ı aşk olarak kullanıyor bu sözleri.

Diğer yanda Tankut/Sinan da arkadaşına ‘Ya insanda bir tavır, bir onur olur. İki gün önce ben Tolga’yı başka bir kızla görüp sana söylemediğim için evimi basmışsın. O gevşekle hiçbir şey olmamış gibi barışabiliyorsun. Ben bunu kaldıramıyorum.’ diyor. Meali, Sinan aslında ‘Ben daha küçük bir şey yaptığımda hesap soruyorsun kırk saat, onu neden affediyorsun küt diye beni niye affetmiyorsun madem. Ben bu kadar güvenilir bir insanken bana güvenmiyorsun ama onun iki cümlesine hemen güveniyorsun.’ demek istiyor. Sinan’cığım sana bir sır vereyim mi? Biz kadınlar bir şeyi sorguluyorsak onunla ilgileniyoruz demektir. Üzerine konuşmadığımız konular bizim için önemsizdir.

Tolga’nın nasıl olup da bu kadar hızlı çark ettiğini, nasıl bir anda bu kadar aşık olduğunu anlayamadım ama çok komik olduğu bir gerçek. Bu bölüm Pelin için koşup kurtarma operasyonlarına giriştiğinde, Pelin’in verdiği ‘Başka zaman olsa gelmezsin, kendi düğününe gelmezsin buna geleceğin mi tuttu?’ tepkisi çok komikti. Tolga’cığım sana da bir nasihatim var sen Pelin’in Tankut halini seviyorsun sana gelse yine eski şımarık Pelin olur, sonuçta Pelin Tankut ile değişiyor senin gibi bulunduğu kabın şeklini alan birinin yanında yine yöneten Pelin’e dönüşür.


Dünyanın en inandırıcı ‘Tamam’ı

Başak ve Bülent: Hayatımda hem bu kadar arkadaşına yardımcı hem bu kadar sempatik hem de bu kadar yakışan çift görmedim. Klişelere meydan okuyan duruşlarıyla hem kendileri romantizm yaşayıp hem de "bir tek biz olmayalım çevremiz de mutlu olsun" deyip iş çeviriyorlar. Genelde yardımcı rollerin aşkı dibine kadar klişe olur ama Bülent’in ‘Bak denizi karşıma aldım, ben çok güzel el falı bakarım’ gibi dalga geçen replikleri ne kadar farklı olduklarının göstergesi. Benim için bundan böyle Bonnie ve Clyde bir, Başak ve Bülent iki öyle aksiyon çifti ikisi de.


Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER