Sektör Haberleri: İstanbul Sokakları'nda yönetmen değişikliği, Sanem Çelik ve televizyonda yeni sezon..

Sektör Haberleri: İstanbul Sokakları'nda yönetmen değişikliği, Sanem Çelik ve televizyonda yeni sezon..
Show Tv cephesinde güzel bir gelişme oldu. Dramalara son olarak Fox Tv'de görev yapan deneyimli yönetici Gül Arslan geldi. Öncelikle Arslan'a yeni görevinde başarılar dilerim. Lafı Show Tv'ye getirince oradan devam edeyim; kanal geçen ay peş peşe iki drama birden yayına verdi ve ikisinden de yüzü hiç gülmedi. İlki Aka Yapım'ın Oyunbozan'ı, ikicisi ise Gold Film'in Gizem Karaca ve Caner Cindoruk ile reyting aradığı zorlama hikayesiyle İstanbul Sokakları. Her iki dizi de listede tutunmaya çalışıyor. Netice pek Hatice...

Oyunbozan biraz da zamanlama ve gün seçiminin kurbanı oldu. Soğuk yüzlü bir iş olduğunu da söylemezsem olmaz. İstanbul Sokakları için ise inanın cümle kurasım yok. Tek söyleyeceğim keşke bu günleri göreceğime Allah canımı alsaydı, olur. Neyse... Bakalım her iki dizinin de ekranda kalma mücadelesi kaç bölüm daha sürecek?

Bu esnada İstanbul Sokakları'nda bir reji değişikliği oldu. Kurucu yönetmen Faruk Teber, üçüncü bölüm itibarıyla koltuğunu Adnan Güler'e bırakıyor. Teber'e ferah feza yeni yolculuklar diliyorum. Artık haftalık hikayelerin belini doğrultmaya vakfettiği dünya kurma yetisini bir uzun metraja kanalize etse ne güzel olur. Kısmet...

Sektör bu hafta oldukça hareketliydi. Hemen her kanal hevesle 2016-17 sezonuna hazırlanıyor. Show Tv, Kanal D ve Tv8 televizyon filmleri furyası başlatacak. Hazırlıklar hızla sürüyor. 15 günde 2 film bitirmeye kasan dev yapım şirketleri olduğunu da duydum. Anlaşılan "televizyon filmi" rafında kalite pek fazla yüksek olmayacak.  "D Class Movie" izlemeye hazır olun; bakınız B Class bile diyemedim.

Doğan Grubu'nun sürpriz dijital atağı Blu Tv, ilk 13 bölümlük özgün dizisi için Nilgün Öneş'e sipariş vermiş bile. Bu arada Öneş'in Endemol'e drama danışmanı olduğu da konuşuluyor ama bilgiyi henüz doğrulatamadım. Bir süredir (yaklaşık üç yıl) sessizce dijital yayıncılığa hazırlanan Doğuş Grubu da çalışmalarını hızlandırmış. İnşallah her iki grubun da sektöre katkıları "Netflix geliyor önden yer kapalım" stratejisinden hallice olur. Zira elde kalan suyu çıkmış işleri izlemek için seyircinin 0.90 kuruşu bile ödemediğini çok yakın zamanda deneyimledik.

Yeni sezonun televizyon işleri de yavaş yavaş şekillenmeye başladı. 2016-17 sezonu gerçekten çok kanlı geçecek. Zira yayına çıkması gereken "A List Star"ların projeleri var. Büyük yapım şirketleri star kadrolu projelerini yayına sürmek üzere hazırlanırken diğerleri de boş durmuyor elbette. Şu anda -benim bildiğim- toplamda 32 proje masa üstünde yeni sezon için hazırlık aşamasında; bir kanal ile imza atıp yayına çıkmaya hazırlananları bu rakama dahil etmedim.. Çok kanlı bir savaş olacak, hayırlısı bakalım..


Yazı devam ediyor...
Yasal Uyarı: Bu sitede yayınlanan içerikler 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. www.ranini.tv'den yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER