Sektör Haberleri: MipTv, Murat Onbul, Peri Kızı ve diğerleri..

Sektör Haberleri: MipTv, Murat Onbul, Peri Kızı ve diğerleri..
MIP Tv başlıyor...

3-6 Nisan'da Fransa'nın Cannes kentinde her yıl olduğu gibi dünyanın önemli içerik fuarlarından biri olan MipTv var. İştigal alanı televizyon olmasına rağmen kardeşi MIPCOM kadar alaka görmeyen fuara bu yıl katılımcı sayısı 10bini çoktan buldu.

MipTv'de yerli dizilerden Kördüğüm görücüye çıkacak ve yabancı alıcılara sunulacak. Endemol Shine Türkiye dizinin başrol oyuncularının da fuara katılacağını açıkladı. Yayıncı kanallar da ekim seansı kadar yoğun olmasa da küçük kadrolarla fuara katılıyorlar. Şu ana kadar duyumlarıma göre neredeyse tam kadro fuara katılan Star Tv olacak. MipTv aslen sektörün biraz da nefes alma alanıdır; yoğun toplantılar, telefonlardan kaçıp dinleniyorlar sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Cannes günleri de en az burası kadar yoğun ve toplantılı geçiyor.

Yabancı içerik üreticileri de MipTv'de birkaç lansman planlıyor. Yeni trendlerin, sektör dinamiklerinin konuşulduğu faydalı konferanslar da cabası. Bu sene de MipTv'ye katılıp, size Cannes'dan, sektörün eğilimlerini ve dedikodularını bildirmeye çalışacağım. Katılımcılar arasında son günlerde ne yaptığını en çok merak ettiği İrfan Şahin de varmış. Bakalım bir yerde denk gelip, merak ettiklerimi sorabilecek miyim? Ancak şimdi dönelim kendimize.. Bakalım bu hafta sektör semalarında neler oldu, neler konuşuldu?


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER