Kördüğüm: Öfke yerine huzur arıyoruz her birimiz

Kördüğüm: Öfke yerine huzur arıyoruz her birimiz
Romantizm sessiz sinema ile başlar
Ali Nejat’ın sıcak gülümsemesi ve yumuşacık sözleri Naz için huzurun ta kendisi… Romantizm ve sevgi dolu bir şehir dışına kaçış ile Naz ve Ali Nejat giderek yakınlaşıyor. Naz için öfke kontrolsüz ve sürekli özürle sonuçlanan “Umut” suzluk dolu evliliği, sonunda bitti galiba. Onlarınki gibi ilişkilerde bebek çoğu zaman kurtarıcı olamıyor maalesef. Bir ilişkide Naz ve Umut gibi kalp kırıkları ve sürekli tartışma varsa, aslında bu kördüğümü çözmek yerine inceldiği yerden kesmeliyiz. Naz da bu yolda emin adımlarla ilerliyor. Ali Nejat’ın duygusal ve düşünceli tavırları onu etkiliyor.
 
Feyza iyileşerek aramıza döndü, hepimize olmuyor mu ara ara? Sorunlarla yüzleşmek bizi kendimize getiriyor, o da yüzleşti ve tedavi için kliniğe kendi isteğiyle yatarak iyileşti. Hoş, biraz hızlı bir iyileşme süreci oldu ama olsun. En azından yeniden gülümsüyor, deli deli hallerinden eser kalmadı. Geçen bölüm olan gel-gitler geride kaldı bu bölüm ve pek tabii her yeni başlangıçta olduğu gibi eve gelen gizem dolu “hoş adam” onun aklını çeldi sanki! Ama hoş adam Murat, aslında “kötü adam” çıkar. Ali Nejat’ın çocukluk arkadaşı ve amacı Ali Nejat’ı bitirmek, tabii bu yolda piyonumuz Özür Dilerim Umut. Sanki güzel insan mükemmel Neslihan ile Murat bir yerlerden tanışıyorlar. Bu kısmı merakla bekliyorum, bakalım bu kısım nasıl şekillenecek?

Taraflar ve soğuk savaş bakışları

Bölümün twitter etiketi #gittingideli oldu. Sürpriz değil, Umut gidenin arkasından ağlar durur, özür diler: Yap yap af dile Umut Efendiiii.

Ali Nejat’ın duygusal ve düşünceli tavırları Naz’ı Naz’dan alır ve mutlu son “Sen Varsan Her yer Huzur …” patlar, uzun uzun çalar yemekler pişer, etler cozurdar, kahveler içilir, manzaraya nazır. Tavla bile var, güneş, doğa, tatil, romantizm tam huzur her yer… Kim sevmez?


Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER