Sektör Haberleri: Romantik komedide doz aşımı sınırına yaklaşıyoruz!

Sektör Haberleri: Romantik komedide doz aşımı sınırına yaklaşıyoruz!
Bu hafta peş peşe yeni dizilerin tanıtımları çıktı. İlki Star Tv, apar topar yayından kestiği Güzel Köylü'nün bir benzerini sipariş etmiş yani yine bir şiveli romantik komedi olan Hanım Köylü'yü yayına almaya karar vermişti. Hanım Köylü, türe çok hakim bir ekip tarafından hazırlanıyor. Formül belli; daima çalışan bir hikaye ile aynı ekibi muhtemelen Salı gecesine sürecekler. Tahminen Nisan ortasında yayında olması planlanan yeni hikaye Güzel Köylü kadar başarılı olacaklar mı, izleyip göreceğiz. Fragmana ilk bakışta ekibin yine ilginç bir hikaye yakaladığı duygusunu hissettim. Yusuf Çim-Gülsim İlhan Ali'den de Gizem Karaca- Berk Cankat enerjisi çıkar ve seyirciye geçerse Hanım Köylü uzun süre ekranda kalır. Ah, tabii kanal sezonda daha 'AB' ve 'havalı' bir işe girmek isteyene ve günü elinden alana kadar..

Show Tv, Mart-Nisan aralığında iki drama birden yayına alıyor. Acı Aşk ve Kış Güneşi'nde aradığı itici gücü bulamayan kanal, yeni bir oluşum olarak değerlendirebileceğimiz AKA Yapım'ın hazırladığı Oyunbozan ve Gold Film'in hazırladığı İstanbul Sokakları ile total bir izleme başarısı peşinde. Oyunbozan'ın tanıtımını derdini anlatması bağlamında beğendim. İzlerken hikayeyi merak da ettim. Oyunbozan, hikayesini samimiyetle anlatmayı becerirse şansı var. Yeter ki sıcak ve samimi bir giriş yapsın. Zira seyirciyle arasına "kaliteli" bir mesafe koyan hikayelerin işi artık oldukça zor. Kış Güneşi'nin yayın günü değişerek Pazar olacağı onun yerine de İstanbul Sokakları'nın geleceği konuşuluyor. Oyunbozan'a Pazartesi yayınlanmak iyi gelebilir. Hayırlısı olsun..

İstanbul Sokakları'na gelirsek. Türdeşi hikayelerin dünyasını seyirciye satma konusunda bir dünya markası olan Faruk Teber reji koltuğunda oturuyor. Yayınladığı kısa tanıtıma bakınca hissettiğim tek şey, "Gizem Karaca'nın bütün ezberini kırıp, un ufak edip yeniden birleştirmişler" oldu. Erkek oyuncu kadrosunu da beğendim. Teber'in "doğru oyun alma" iddiasını da hesaba katınca inanacağımız bir hikaye ile muhatap olabiliriz. Biliyorsunuz, Gizem Karaca'nın mükemmel ekran figürü olduğuna üstelik ötelenmeyecek kadar da sağlam bir oyun gücü olduğuna inananlardanım. Bakalım Karaca'nın varlığı İstanbul Sokakları'nın ekranda tutunmasına yetecek mi?

Bunlar bilinen, tanıtımı çıkmış ya da çıkmak üzere olan projeler. Şimdi bir de kokusu çıkmış ama henüz kimsecikler tarafından telaffuz edilmemiş işlerden bahsedelim..Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER