Hayatımızdan bir ‘Acı Aşk’ geçti

Hayatımızdan bir ‘Acı Aşk’ geçti
Dizinin fragmanlarını ilk izlediğimde standart bir aşk üçgeni dedim. Sonra Selin Şekerci’nin performansını merak edip başladım diziyi izlemeye. Bir kere daha önyargılarımdan pişman oldum. Karşıma alışılmış konuların yanı sıra yeni yeni gizemler de olan bir hikaye çıkmıştı, dizinin devamlı izleyicisi oldum. Tabii ki oyunculuklar da harikaydı. Selin Şekerci dram da oynayabileceğini öyle güzel kanıtladı ki.. Bir de bu dizi bana Alperen Duymaz’ı kazandırdı. İlk bölümden son bölüme kadar her izleyişimde iyi ki bu dizide oynamış dedim. Tatlı Küçük Yalancılar da oynamış meğerse farkına varamamışım. Çok başarılı bir genç oyuncu kadrosu vardı kısaca.

Sude’nin bebeğini kaybettiğini aileye açıkladığı sahne için "aşırılı duygusal" uyarısı yapılmalıydı. Bulut'la Sude’nin veda konuşması. Ali’nin ilk bölümlerde arabayı yaktığı sahne. Sude’nin psikiyatrına sevgiyi anlattığı sahneler yıllarca çevir çevir izle. Aile dramı vardı bir kere ortada. Baba kız olamamak, eksik kalmak. Babasının intikamını alan bir Bulut. Aile sevgisi insana neler yaptırıyor dedik. Kötülük hep kazanmayacaktı yaptıklarımızın cezasını elbet çekeceğiz dedik, Şahika ve Ekrem’le. Güçlü olmalıyız yaşam enerjimizi kendimizde bulmalıyız istersek hepimiz iyileşebilir dedik Sude ile. Gerçek aşktan umut kaybetmeyelim dedik yıllar sonra buluşan çiftlerle, Ali Melek’le…

Acı Aşk, son zamanlarda izlediğim en iyi erken final bölümüyle veda etti. Sindire sindire olaylar çözüme kavuştu. Geleceği merak etmedik. Ekrem’den hep şüpheleniyordum ancak katil çıkması beni benden aldı. Özellikle o an sahne geri sardığında "yok artık" diyordum, "daha ne kadar iyi olabilirdi bir final?" Peki Sude nasıl iyileşti son 2 bölümdür. Baba sorunlarını bile atlattı ‘sensin benim tek babam’ dedi. Geç buldu ama erken kaybetmedi. Kimsenin kötülüğünü istemem ancak Şahika hak ettiğini buldu, kızı bu fikirdeyken bize susmak düşer.

Ali ile Melek ayrılmadı ya çok mutluydum oğullarının adı UMUT’tu dizinin ana fikri gibi. Sude umut etti iyileşti, Ferman umut etti sevdiğine kavuştu aynı Mehmet gibi (dizi başından biri 2 kadın arasında kaldıkları için Bulut ve Ferman’ın kaderi aynı sanırdım.Yanılmışım, Mehmet ve Ferman’ın kaderi aynıymış. Yıllarca aynı kadını sevip beklemek.. . Yok, kalmadı böyleleri.. Ama en güzel sonu bence Bulut verdi. ÖZGÜRLÜK.  Hepimizin kendi sınırları prangaları var bunlardan kurtulmak gerek.

Hepimiz özgür, umutlu aşk dolu yaşayalım. Kötü olumsuz durumları Acı Aşk gibi kendi mutluluklarımıza çevirelim..

Sevgiler BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER