Hollywood Dedikoduları: Hoş geldiniz, Wachowski Kız Kardeşler!

Hollywood Dedikoduları: Hoş geldiniz, Wachowski Kız Kardeşler!
Larry ve Andy Wachowski kardeşler, Hollywood'un en ünlü yapımcı/senarist/yönetmen ikililerinden birisi. İkisi daha çok Matrix üçemesini yaratmalarıyla bilinse de V for Vandetta, Cloud Atlas ve Jupiter Ascending gibi filmlerinde arkasında bulundular. Şimdilerde de Netflix'te yayınlanan Sense 8 isimli bilimkurgu dizisi üzerinde çalışıyorlar.

Bu kardeşlerden Larry, 2008'deyken cinsiyet değitirme ameliyatı geçirerek kadın oldu; 2010'dan beridir de Lana ismini kullanıyor ve bu şekilde hitap ediliyor. Aradaki bu farkta yasal konuların dışında kardeşlerin oldum olası kapalı bir hayat yaşaması, basından uzak durmasının da payı var elbette. Bu olayla birlikte "Wachowski Biraderler" olarak bilinen kardeşlere o günden itibaren "Wachowski Kardeşler" olarak hitap edilmeye başlandı.

Hafta içinde ise basına ilgi çekici bir haber düşüverdi: Kardeşlerin diğeri, yani Andy Wachowski de transgender olduğunu ve kadın olduğunu açıkladı. Anlayacağınız o da artık "Lilly" oldu. Ayrıca yaptığı açıklamada Daily Mail'den bir muhabirin bu konuda kendisini röportaj yapmaya zorladığını, normalde bu durumu daha geç açıklayacağını ama mecbur kaldığını da belirtti. Daily Mail ise röportaj baskısı yaptıklarını reddettiler, o ayrı.

Bu haberlerle birlikte ikilinin takma ismi bir kez daha değişim geçirdi ve tabii ki bu sefer de "Wachowski Kız Kardeşler" oldular. Bu arada kardeşlerden Lana, 2009 yılında bir kadınla evlendi. 1991 yılında Alisa Blasingame ile evlenen Lilly ise halen eşiyle ve yaptığı açıklamada eşinin desteğini aldığını da söyledi. Yalnız transgender olmaları değil de iki kardeşin birden erkekten kadına dönüşmesini ilginç bulduğumu itiraf etmeliyim.

Ben o zaman en iyisi bu sayfayı hala izlemediyseniz Sense8 izlemenizi tavsiye ederek kapatayım. Kız kardeşler güzel bir dizi çıkarmışlar. Hem homofobiklerin bünyesine de iyi gelir.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER