Kiralık Aşk: Aşk evreleri...

Kiralık Aşk: Aşk evreleri...
"İnsanlara güvenmeyi tercih ediyorum. İkinci bir şansı hak ettiklerini düşünüyorum. Silip atmıyorum, çekip gitmiyorum," replikleriyle başlamak ve maziyi hatırlatmak umut olur diye düşündüm. Sosyal medyada yükselen, şikayet çığlıkları sahiplerine, dostça naçizane bir hatırlatma yapmak istedim. Defne'nin sarhoş olup da masumca; "bugünü başa alabiliyor muyuz" sorusuna; "Sen şimdi git, ben sana daha ne güzel günler yaşatıcam, merak etme" diye cevap veren Ömer hepimizi nasıl mutlu etmişti. " Ben o güzel günlerin kısa zamanda geleceğine inanıyorum, inanmak istiyorum. Ve sırf bu yüzden şikayetlere kulaklarımı tıkadım bekliyorum! Sakin olalım, kızamayalım…

Sevdiklerime, sevdiğim şeylere bağlıyımdır, hastalıkla boğuşan kiralık aşk'a sırt çevirenlerden olmamayı seçtim. Kaldı ki dizimiz, sadece iki başrol oyuncusu arasında yaşananları aktarmıyor bizlere, o diziye emek veren en küçük rolden en büyüğüne tüm oyuncularımızın, hepsinin emeğiyle ve teknik ekibin üstün katkılarıyla çekiliyor. Kim bilir ne zorluklarla ve ne koşullarda!

Rüyalarla başlayan bir bölüme alışığız hepimiz. Acaba senaristimiz yine ne mesaj gönderdi bize demeden de duramayız. Rüyada tek mesaj vardı, o da eninde sonunda Sinan'nın Ömer'le yüzleşeceğiydi. Ama şimdilik biz rüyaların tersi çıkar sözüne inanalım ve Defne sırrını açıklamadan, Sinan'lı itiraflardan medet ummayalım.

Film şeridi; hem de en anlamlı sahnelerden hazırlanmış bir ziyafetti. Tadına doyamadım. Unutma, yolumuz uzun, biraz sabır, kiralık aşk evrelerini bir hatırla diye de sanki bir alt yazı geçmişlerdi. Hatırlayalım mı?

 1. İlk öpücük / ilk hissediş/ bakışlar önemli, boş bakmayacaklar!
 2. Birbirlerini sürekli düşünür hale gelme.
 3. Kıskançlık duygusunun bedene ve dile vuruş aşaması.
 4. Kabullenme, itiraf, aşk'a geçiş ve gezi.
 5. Hüsranla sonlanan ayrılış, kızgınlık, aynı zamanda da arzulama hissi, duvarlı hayaller.
 6. Eski sevgiliye tahammül evresi.
 7. İyi gün de, kötü günde destek olabilme aşaması.
 8. Barışma, evlilik teklifi, aşka yenik düşme, coşku ve tutku!
 9. Güvenmiyorumla başlayan ikinci ayrılık.
10. Yarışma ve didişme
11. Kalemler ve hormonlarla mücadele aşaması.
12. Kilitli kalınan odalar, oyunlar, itiraflar ve bulucamlarla yeni bir aşama.

Wow, aşk da bu kadar evre var mıydı? Yoktuysa da oldu artık... Hem de ne güzel oldu. Liste daha tamamlanmadı. Kim bilir daha neler ekleyeceğiz...Yazı devam ediyor..
 
 
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER