Sektörden Haberler: Gecenin Kraliçesi, Kösem ve Netflix

Sektörden Haberler: Gecenin Kraliçesi, Kösem ve Netflix
Üç sezon sonra hortlayan "görgüsüz" fikircik...

Gecenin Kraliçesi, nihayet 12 Ocak, salı akşamı Star Tv'de yayına giriyor. Projenin başına gelmeyen kalmadı desem abartmış olmam. Bir kere, planlanandan çok geç bir tarihte yayına girmek zorunda kaldılar. Bu sebeple de reklam yapma konusunu haddinden fazla abarttılar. Dizi defalarca senarist değiştirdi. 

Bu da yetmezmiş gibi, sözleşmeyi 13 bölüm üzerinden yapan sonra karşılıklı uzlaşarak 9 bölüme, ardından da sadece 5 bölüme bağlanan "Taylan Biraderler" rejisini ancak 2 (İKİ) bölüm izleyeceğiz. Çünkü biraderlerimiz "kişisel" iş programları ile dizinin çekim programının çakışması sebebiyle an itibariyle Amerika'ya döndüler.

Ama endişe etmeyiniz, "uzaktan kumanda" da olsa elleri yine dizinin üzerinde olacakmış. Bunu duyunca ben bir ferahla.. Bu arada sanırsın, bir türlü "zaman yönetimi" yapılamaması da benim hatam.. "İlk bölümde bir daha asla görmeyeceğimiz bir Fransa, bir daha asla görmeyeceğimiz bir Karadeniz bloğu varsa; o dünyayı oturtmak için elbette EN AZ 5 bölüm çekmeleri gerekirdi." dedi işi bilen biri. Hayırlısı bakalım..

Bütün bunlar yetmezmiş gibi tanıtım yapmak için adeta gözü dönen Yapım ve Kanal, son olarak "Üç sezon sonra hasret bitiyor" diye tamamen "Meryem Uzerli Efsanesi"ni işaret eden bir tanıtıma imza attılar. Ağzım açık izledim. Yayından 15 saniye sonra yakılması gereken bu "görgüsüz" fikrin sahibini, "Ayol şahane fikir" diyerek onaylayanları ve dahi yayına alanları da bu vesileyle tebrik ederim.

Bakınız, sonra da sağda solda konuşurken bazı oyuncu ve menajerleri "kapris kumkuması" olarak işaretliyorsunuz. Ya ne yapsınlar? Yarın, Meryem Uzerli ya da menajeri Yapım ve Kanal'a dese ki, "bizden habersiz kuş uçmayacak!" haksızlar mı? Değiller. Sonra da Ranini laf sokuyor oluyor. E malzeme bol, ben ne yapayım?
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER