Hollywood Dedikoduları: Bill Cosby karşı atağa geçti

Hollywood Dedikoduları: Bill Cosby karşı atağa geçti
Bill Cosby bir dönem The Cosby Show ve karakteri Cliff Huxtable sayesinde oldukça popüler olmuş, sonrasında kendisine saygın bir yer edinmiş bir oyuncu. Oldukça idol olan birinden söz ediyoruz. Daha doğrusu öyleydi. Bir süre önce kendisiyle alakalı bir tecavüz/taciz/saldırı iddiaları furyası başlamıştı ve artarak da devam etmekte. Ortaya atılan iddiaların bir kısmı yenilir yutulur cinsten değil açıkçası... Hatta bu olay patlak verdikten sonra NBC ve Netflix adamla yapmayı plandığı işleri rafa kaldırdığını açıklamıştı.

Sayıyı cidden abartmıyorum, geriye dönük olarak 50 yıllık süreci kapsayan bir zaman diliminde Cosby ile ilgili 40'tan fazla (!) kadın peşi sıra bu tarz iddialarda bulundu. Kimisi dava da açtı. Karısının arka çıktığı Cosby Bey ise olanları şiddetle kabul etmemeye devam ediyor. (Ben kendisine kibarca "Hadi toplam kadın sayısına abartı diyelim, bunların hepsi mi yalancı?! diyorum.) İşte aynı Cosby Bey geçtiğimiz hafta içinde bu kadınlardan 7 tanesine dava açmaya karar verdi.

Neden: Kendisi hakkındaki iddiaları saygınlığını zedelemiş... 40'tan fazla kadın senin için taciz/tecaviz/saldırı iddiasında bulunsun, sen gidip bunların yedisini dava et... Çünkü artık kalmayan saygınlığında zedelenme olmuşmuş. Bu konu gün geçtikçe trajikomik olmaya daha beter bağlıyor.

Bu arada söylemezsem içimde kalır herhalde: Geçen haftanın yazısındaki "Norman Reedus'u ısırmışlar." haberi, yazı RaniniTv'de yayınlandıktan sonra ülkedeki bilindik siteler de dahil olmak üzere birçok haber kaynağının gündemine girdi ve yayınlandı. Hatta ısıran kadın hayranın benim bir kısmını alıp da çevirdiğim açıklamasını aynen alıp yayınlayanı bile gördüm. Bir de haberin aslında Pazar günü gelene kadar elimde üç-dört gündür beklediğini düşünürsek... Neyse yeter bu kadar.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER