Outcast 2. Sezon: Şeytanımız bol olsun mu?

Outcast 2. Sezon: Şeytanımız bol olsun mu?
İlk sezonunu yaklaşık yedi ay önce bitirip ekrana veda eden Outcast'in ikinci sezonuyla geri dönmesine çok az bir zaman kaldı. İngiltere'de bu gece ilk bölüm yayınlanacak; ülkemizde ise 11 Nisan'da FX Türkiye'de yayınına başlayacak.

Geçen yaz dizi başlamadan önce The Walking Dead'in çizgi romanlarını yazan Robert Kirkman'ın diğer çizgi romanından uyarlama yeni bir dizi geldiği için heyecan ve beklenti büyüktü tabii ki. Cinemax kanalı ikinci sezon onayını daha başlamadan verdi hatta. Beklentisinin ne kadarını aldı tam bilmiyorum ama daha fazla reyting beklentisi içinde olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek. Ama göründüğü kadarıyla eleştirmenlerde çoğunluk beğendi; izleyici kısmında da memnuniyet fazla oldu.

Ben de memnun kalan kitledenim, en azından sorunsuzca izledim. Bu nedenle yeni sezonun ilk iki bölümünü önceden izleme fırsatı bulunca başna geçiverdim tabii. Öncelikle şunu söyleyeyim; ilk sezonda dizinin hikayesini işleyiş tarzından memnun olanlar bu sezonu da sorunsuz izleyeceklerdir. Hatta daha çok beğenen bile olabilir.

Ama yavaş gittiğini, şeytan çıkarma gibi konularda biraz daha atak ve vahşi olmaları gerektiğini düşünenler için pek bir şey değişmeyecek. Dizi bildiğimiz gibi. İlk iki bölümde öncelikle geçtiğimiz sezondan kalma problemlerin üstüne gitmekten sonuç odaklı olmaya halleri olmuyor mesela.

* Kocası Mark'ı içine giren varlık nedeniyle öldüren Megan ve içinde bulunduğu tuhaf hal,
* Aaron ortada olmadığı için yaşananlardan kendisini sorumlu tutan Peder Anderson,
* Karısıyla olanlardan ve başından geçenlerden dolayı kızını güvende tutmaya çalışan Kyle.

Üstelik Sydney de ortalıkta gözükmüyor... Ama elbette bu kadar değil.

Hatırlarsınız, daha ilk bölümde genç Joshua duvardaki böceğe kafa atıp çıkan kanı yalıyordu. İkinci sezonun ilk bölümünde de başka kişi üzerinden bu tarz bir iğrençlik var mesela. Joshua da ikinci sezonda normalden daha fazla görünecek bu arada, haberi zaten önceden gelmişti. Kyle ve Peder'in başı hala çok kalabalık, çünkü ele geçirildiklerini düşündükleri insan sayısı tahmin ettiklerinden de fazla... Bu nedenle Şerif Byron'ı da daha aktif ve yardımcı bir halde göreceğiz ikinci sezonda.

Ayrıca yeni bazı karakterler de var. Kyle'ın koma halinde yıllardır yatan annesinin doktorunu Cinemax'in diğer dizisi Banshee'de Job'ı oynayan Hoon Lee oynuyor. İyi bir karakteri oynadığını söylemek isterdim ama gerçek pek öyle değil. Kyle'ın annesinin durumu da kendince bir ağırlık teşkil edecek.

Eğer ikinci sezona bir bakıp da öyle karar veresi olan varsa da kesinlikle ikinci bölümün sonunu görsün demek istiyorum. Şu an onu da önceden izlediğim için gayet memnunum, bunda asıl pay ise tabii ki dizinin en sevdiğim karakteri Megan'da.

Velhasıl benim Outcast ikinci sezonla ilgili diyeceklerim şimdilik bu kadar. İyi seyirler efenim, şeytanımız bol olsun.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER