Tuba Büyüküstün'e Vatikan’dan ödül!

Tuba Büyüküstün'e Vatikan’dan ödül!
Vatikan bünyesindeki en önemli kültürel etkinliklerden olan Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödülleri’nin "Sinema ve Tiyatro" kategorisinde bu yıl, Murat Yıldırım’ın ardından ikinci kez bir Türk oyuncu ödüle layık görüldü. 14 yıldan bu yana düzenlenen ve 1986 yılında genç yaşta dini bir bayramda paraşütünün açılmaması sonucu hayatını kaybeden mimarlık öğrencisi Giuseppe Sciacca’ya adanmış olan organizasyonda, "En İyi Kadın Oyuncu'' ödülü Tuba Büyüküstün’e verildi.

Yeni filminde rol alacağı lFerzan Özpetek’in Napoli’de yönettiği "La Traviata" operasını izlemek için hafta başında İtalya’ya gelen Tuba Büyüküstün, Vatikan’daki ödül törenine de katıldı. Oyuncu, Pontificia Universita Urbaniana Oditoryum’unda düzenlenen törende yoğun ilgiyle karşılaştı. Hayranları Büyüküstün’le bol bol fotoğraf çektirdi.

Büyüküstün, ödülünü, Venezuelalı aktris ve model Astrid Pinero Herrera ile organizasyonun genel sekreteri Yunanistanlı Vicky Bafataki’den aldı. Ödülün gerekçesi, Büyüküstün’ün oyunculuğunun yanında, yardımseverliği ile de ön plana çıkması olarak açıklandı. Ünlü oyuncunun yer aldığı birçok yapımın Türkiye sınırlarını aşıp, gösterildiği ülkelerde de başarı elde ettiği, Suriyeli göçmen çocukların eğitimi konusunda yaptığı çalışmalardan ötürü 2014 yılında UNICEF tarafından ’İyi Niyet Elçisi’ seçildiği hatırlatıldı. Büyüküstün’ün, Doğu’nun en ünlü ve popüler kadın oyuncularından biri olduğu da belirtildi.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER