Romeo & Juliet için son bir hafta!

Romeo & Juliet için son bir hafta!
Tüm görkemiyle sahnelenecek ölümsüz aşkın hikayesi “ROMEO&JULIET” ile İstanbullular, 3-8 kasım tarihlerinde hüznü ve romantizmi yaşayıp, efsane aşka şahitlik edecekler! 

Dünyanın en ünlü hüzünlü aşk hikayesi Romeo & Juliet, IEG Live organizasyonuyla bir kez daha İstanbul’da… William Shakespeare’in yüzyıllardır değerini ve güncelliğini koruyan başyapıtlarından biri olan Romeo & Juliet; hüznün ve romatizmin duygularını tüm derinliğiyle harekete geçiren müzikleri ile ölümsüz aşk’ı Toshiba sponsorluğunda 3-8 Kasım tarihlerinde ve sadece 8 eşsiz performansla Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahneleyecekler.

Shakespeare’in ölümsüz eseri, bu yeni yorumda 25.948 kelime kullanılarak; Giuliano Peparini’nin özgün rejisi, Gérard Presgurvic’in besteleri ve Vincenzo Incenzo’nun sözleri ile bir kez daha hayat buluyor. Yüzyıllar önce Verona’da yaşanan bu aşk hikayesiRomeo & Juliet, İtalyan David Zard’ın modern yorumu ve 3 boyutlu dijital sahne düzenlemesiyle bir kez daha romantik rüzgârlar estirecek.

Ölümsüz Aşka adanmış bir ilahi; Romeo & Juliet aşkına şahitlik etmek için son 1 hafta… Romantik İtalyanlar 270 den fazla kostüm…13 tır dolusu dekor… sahne üstünde 45 sanatçı ile İstanbul’da Aşk rüzgarları estirmeye geliyorlar!

İtalya’da 8 ay içinde 400 bini aşkın izleyici tarafından ayakta alkışlanan ve 45 sanatçının rol aldığı gösteri; müziği, sözleri, kusursuz koreografisi ve yönetmenliği ile “güzelliğe ve farklılığa adanmış bir ilahi” olarak değerlendiriliyor. 270’ten fazla kostümün sahneye taşındığı ve 23 farklı sahneden oluşan oyunun sahne arkasında; 40 teknisyen, 6 kişilik iletişim ekibi ve 15 kişilik yapım ekibi görev yapıyor. 13 tır dolusu dekor, kostüm ve teknik malzeme ile İstanbul’a gelecek olan Romeo & Juliet, daha önce hiçbir gösteride kullanılmamış 3 boyutlu dijital sahnenin yanı sıra projeksiyon ve video mapping teknolojisiyle izleyenleri büyülüyor.

Gelmiş geçmiş en büyük aşk öyküsünü özgün ve hayranlık uyandıran bir yorumla sahneye taşıyan gösterinin son biletleri Biletix’te.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER