“Sezuş’un Hikayeleri: Efe ile Bulut Osman Bey’e karşı” Türkiye turnesine çıkıyor!

“Sezuş’un Hikayeleri: Efe ile Bulut Osman Bey’e karşı” Türkiye turnesine çıkıyor!
İstanbul Entertainment Group - IEG Family’nin oyunlaştırdığı ve Finansbank ana sponsorluğunda sahnelenen “Sezuş’un Hikayeleri: Efe ile Bulut Osman Bey’e karşı” Türkiye turnesine İstanbul’dan başladı. Sokak hayvanlarının dostu Efe ve arkadaşları turne kapsamında 11 ilde çocuklarla buluşacak.

Sezen Aksu’nun bestelerinden uyarlanan şarkıları ve masalsı anlatımı ile çocuklar kadar büyüklerin de keyifle izlediği “Sezuş’un Hikayeleri: Efe ile Bulut Osman Bey’e Karşı”, hafta sonunda İstanbul’da MOİ Sahne’de çocuklarla biraraya geldi. Çakkıdı, Şarkı Söylemek Lazım, Adem Olan Anlar, Tiki Tak gibi sevilen Sezen Aksu şarkılarının oyuna özel sözlerle uyarlandığı eğlenceli müzikal oyun, İstanbul’da iki günlük gösterinin ardından Türkiye turnesini başladı.

11 ilde çocuklarla buluşacak

Türkiye turnesinin İstanbul’dan sonraki ilk durağı Rize olacak. Efe ile Bulut, 6 Kasım’da İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde renkli oyunlarına Rizeli çocukları da dahil edecek. “Efe ile Bulut Osman Bey’e Karşı”, 7-8 Kasım’da da Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi AKM’de sahnelenecek.

Sezuş’un Hikayeleri: Efe ile Bulut Osman Bey’e karşı” Rize ve Trabzon’un ardından Türkiye turnesi kapsamında; Gaziantep, Kayseri, Bursa, Adana, Mersin, Antalya, İzmir, Ankara ve Erzurum’da Finansbank’ın katkılarıyla izleyicilerle buluşacak.

Efe’nin mahallenin köpeği Bulut ile kurduğu arkadaşlığın hikayesi

Sezen Aksu’nun bestelerinden uyarlanan şarkıları ve masalsı anlatımı ile çocuklarla sevgi dolu bir öyküyü buluşturan oyunun yönetmenliğini ve koreografisini Emre Çelik yapıyor. “Sezuş’un Hikayeleri: Efe ile Bulut, Osman Bey’e karşı”, tüm sokak hayvanlarının dostu Efe’nin mahallenin köpeği Bulut ile kurduğu arkadaşlığın hikayesini anlatıyor. Hoşgörü, saygı, empati, hayvan sevgisi ve sadakat gibi önemli mesajlar içeren öykü, günlerden birgün Bulut’un yavrularının doğmasıyla renkli bir hal alıyor ve asıl hikaye bundan sonra başlıyor.
İstanbul Entertainment Group prodüksiyonu olarak sahnelenen, çok renkli oyun karakterlerinin biraraya geldiği müzikal, bir mahallede geçiyor. Animasyon oyun karakterlerinin özel olarak tasarlandığı sahneler, film görselliği ile canlandırılıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER