Kuşlar Meclisi” oyunu, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi’nde!

 Kuşlar Meclisi” oyunu, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi’nde!
İlk gösterimlerini geçtiğimiz Mayıs ayında Koç Üniversitesi’nde gerçekleştiren Sahnesizler grubu, bu yıl da “Kuşlar Meclisi” oyunuyla farklı mekanlarda tiyatroseverlerle buluşuyor. Tasavvuf edebiyatının en önemli eserlerinden biri olan, 12. yüzyılın ünlü İranlı şairi Feridüddin Attar’ın Mantık Al-Tayr (Kuş Dili) eserinden yola çıkan, Peter Brook ve Jean-Claude Carriere tarafından oyunlaştırılan “Kuşlar Meclisi” oyunu, 25 Ekim’de Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi’nde sahnelenecek.

Prömiyeri geçtiğimiz sene gerçekleşen Sahnesizler Grubu’nun “Kuşlar Meclisi” oyunu, insanın iç yolculuğunu metaforik olarak dile getiriyor. Masal formunda bir kendi arayışın hikayesi olan Kuşlar Meclisi oyunu, gittiği mekânın koşullarına uyum sağlayarak bir yolculuk hikâyesini anlatıyor. Oyunda anlatılanlar kültürel olarak tanıdık olmakla birlikte, her bireye dokunabilecek imgeleri barındırıyor. Bu özellikleri sayesinde oyun, sahnelendiği her mekânın dokusuna ve sağladığı imkânlara adapte olarak yeni bir form alıyor.

Profesyonel bir tiyatro ekibinin önderliğinde üniversite öğrencileri tarafından sahneye konan “Kuşlar Meclisi” adlı eserin yönetmenliğini Çiğdem Selışık Onat, koreografisini ise Bedirhan Dehmen üstleniyor. Kuşlar Meclisi’nde, amatör bir ruhla profesyonel bir tiyatro eseri sahneye konarak büyük bir başarıya imza atılıyor.

Tiyatroyu daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefleyen SAHNESİZLER, oyunlarını ücretsiz olarak sahneliyor. Oyunun formu, oyuncular ve izleyiciler arasındaki sınırları yok ederek, hayat ve oyunu iç içe geçiriyor.

Kuşlar Meclisi” oyunu, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi’nde, 25 Ekim’de saat 20.00’de ücretsiz olarak sahnelenecek.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER