Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar SergisiTrump Towers’ta açılıyor!

Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar SergisiTrump Towers’ta açılıyor!
Kız çocuklarının eğitimi ve güçlendirilmesi konusunu ele alan karikatürlerin yer aldığı Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar Sergisi 16 Ekim’de (yarın) Trump Towers’ta halkın izlemine sunulacak. Sergide İtalya’dan Azerbaycan’a, Japonya’dan Kanada’ya, Arjantin’den Türkiye’ye kadar 16 ülkeden 20 sanatçının eserleri yer alıyor.

Toplumsal sorumluluk projelerinde her zaman daha iyi, daha güzel ve daha insanca yaşanacak bir dünyayı amaçlayan Aydın Doğan Vakfı, bu yıl UNICEF, UNFPA (BM Nüfus Fonu) ve UN WOMEN (BM Kadın Birimi) Türkiye Temsilcilikleri ile birlikte Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle 8 Ekim 2015 tarihinde İstanbul'da ‘Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar’ temasıyla bir konferans düzenledi.

Konferans nedeniyle, 32 yıldır süren Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın Seçici Kurul Üyeleri ile yarışmada ödül alan karikatüristlerin, bu özel gün için kız çocuklarının eğitimi ve güçlendirilmesi konusunda çizdiği ve Aydın Doğan Vakfı’na armağan ettiği karikatürler, 16 Ekim Cuma itibariyle Trump Towers Alışveriş Merkezi’nde düzenlenecek bir sergi ile halkın izlemine sunulacak. Sergide İtalya’dan Azerbaycan’a, Japonya’dan Kanada’ya, Arjantin’den Türkiye’ye kadar 16 ülkeden 20 sanatçının eserleri yer alacak.

Bugüne kadar Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’na, 137 ülkeden 7800 karikatürcü katılmış olup, ödüller yine uluslararası saygın karikatürcülerden oluşan bir seçici kurulun değerlendirmesi sonucu veriliyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER