Türk Dizileri ITV Inter Medya ile Cannes’ta!

Türk Dizileri ITV Inter Medya ile Cannes’ta!
Eylem Canpolat-Sema Ergenekon
Dünyanın en büyük televizyon içerik fuarı olan Mipcom 2015 fuarı 5-8 Ekim tarihlerinde Cannes’da gerçekleşti. 

Türkiye’nin önde gelen distribütörlerinden ITV Inter Medya’nın bu sene 22 kişilik ekibiyle katıldığı fuarda yaratıcılığını ve dağıtımcılığını üstlendiği üç yeni yarışma formatı ‘Sıkıysa Cevapla’, ‘Ünlüler Mutfakta’ ve ‘Lig’ ile Ay Yapım’ın iddialı yapımı 'Kara Sevda' dizisinin lansmanını da yaptı.

ITV Inter Medya CEO’su Can Okan ayrıca Mipcom tarafından organize edilen ‘Megasession: Dialogue with the Americas’ adlı konferansa da konuşmacı olarak katıldı. Ay Yapım CEO’su Kerem Çatay, Kanal D Genel Müdürü Pelin Diştaş Yaşaroğlu, Moses Productions yapımcısı Kim Moses ve Şili’den Megavision kanalı Uluslararası İçerik Müdürü Juan Vicente’nin de konuşmacı olarak katıldığı konferansta Okan; Türk dizilerinin Latin Amerika pazarındaki başarısına dair görüşlerini paylaştı. Can Okan, Türk yapımlarının kalitesine vurgu yaparak uzun yıllar boyunca Latin Amerika dizilerinin Türk televizyon kanallarında gösterildiğini ancak şimdi Türk yapımlarının Latin Amerikadaki bir çok ülkede izleyicilerin vazgeçilmez TV programı haline gelmesinin gurur verici olduğunu söyledi.

Bu yıl Türkiye’nin Onur Konuğu Ülke olarak katıldığı fuarda Türk televizyon içeriği distribütörleri de zengin bir programla bir çok etkinlik gerçekleştirdi. ITV Inter Medya da her yıl olduğu gibi bu yıl da Mipcom’da organize ettiği partide Türkiye’den ve dünyadan bin kişinin üzerinde konuğa ev sahipliği yaptı. Plage Royale’de gerçekleşen partiye ülkemizden de bir çok önemli isim katıldı. Kara Para Aşk dizisinin senaristleri Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon ve başrol oyuncusu Tuba Büyüküstün, ünlü oyuncu Halit Ergenç’in yanı sıra, Nilgün Sağyaşar, Pelin Akat, Kerem Çatay gibi yapımcılar ile Türk televizyon dünyasının üst düzey yöneticileri de partide geç saatlere kadar eğlendiler.

Oldukça yoğun geçen fuar sonrası Can Okan Mipcom 2015’i şu sözlerle yorumladı: Türkiye'nin bu yıl onur konuğu ülke olması sebebiyle ayrı bir önem taşıdığı bu fuarda ülkemizi ve ürünlerimizi en iyi şekilde tanıtmış olmaktan büyük memnuniyet duymaktayız. Fuar süresince organize ettiğimiz farklı etkinlikler ve neticesinde aldığımız geri dönüşler son derece sevindirici.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER