Burak Aksak Ekşi Sözlük yazarlarıyla buluştu, ''Kara Bela''yı anlattı!

Burak Aksak Ekşi Sözlük yazarlarıyla buluştu, ''Kara Bela''yı anlattı!
“KARA BELA’NIN  HİKAYESİ ASLINDA GERÇEK BİR OLAYA DAYANIYOR!”
 
Ekşi Sözlük yazarlarıyla (7 Ekim Çarşamba 21:00) söyleşi yapan Burak Aksak, yazıp yönettiği BKM yapımı ‘Kara Bela’ filminin çekim sürecinden, çayı kaç şekerli içtiğine kadar, merak edilenleri anlattı. 

Beyoğlu Seksek Cafe Bar’da gerçekleşen söyleşide gelen ‘Neden Antep Kalesi?’ sorusuna başarılı yönetmen ve senarist şu cevabı verdi: “Aslında bu filmin senaryosu gerçek bir hikayeye dayanıyor. Dedem zamanında bir rüya görmüş. Rüyasına giren kişi, aynı filmde olduğu gibi dedeme: ‘Antep Kalesi’ne git orada bir kız seni bekliyor’ demiş ve dedem de gitmiş. Bu filmin hikayesinin temeli de bu hikayeye dayanıyor” dedi.
 
“İYİ Kİ FİLMİN İLK GÖSTERİMİ HARBİYE AÇIKHAVA’DA OLDU VE GERÇEK SEYİRCİ GELDİ”
 
Kara Bela’ya sadece ünlülerin katıldığı bir gala organizasyonu yapılmadı ve binlerce seyirciyle birlikte Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde bir gösterim gerçekleşti. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bu sizin fikriniz miydi?” sorusuna; “Hayır, benim fikrim değildi, ama duyduğumda çok heyecanlandım. İyi ki de öyle yapıldı. Aslında ilk gösterim öncesi heyecanlandım ve biraz da gerildim. Gerçek seyircinin tepkisini çok merak ediyordum. Çok güzel bir organizasyon oldu, seyircilerden güzel tepki aldık. Biletini alıp gelen seyirciden böyle güzel geri dönüşler almak beni çok mutlu etti” dedi.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER