İftarlık Gazoz'un çekimlerinde Caretta Caretta molası!

İftarlık Gazoz'un çekimlerinde Caretta Caretta molası!
Yönetmen-Senarist Yüksel Aksu’nun yeni filmi İftarlık Gazoz’un çekimleri Muğla’da son hızla sürerken, sete Caretta Caretta’lar için ara verildi.
 
Eğlenceli ve bir o kadar duygusal hikayesiyle izleyicileri ‘80 öncesi yıllara götürmeye hazırlanan İftarlık Gazoz'un çekimleri Muğla ve ilçelerinde aralıksız sürüyor. Plaj sahneleri için İztuzu Plajı’nda özel izinli bölgede set kurmaya hazırlanan ekip güzel bir sürprizle karşılaştı.
 
İztuzu’na özel izin almak için giden İftarlık Gazoz ekibi, DEKAMER (Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi) tarafından tedavi edilen beş yetişkin deniz kaplumbağası ve yeni doğmuş yaklaşık 50 yavrunun denize bırakılması gerektiğini öğrendikten sonra bu hassas durumu olumsuz etkilememek adına çekim planlarını değiştirdi.
 
DEKAMER tarafından 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü’nde bu özel anın gerçekleştirildiği tören için bir araya gelen yöre halkıyla birlikte İftarlık Gazoz ekibi de bu mutlu sona tanıklık etti. Filmin yapımcıları Muzaffer Yıdırım ve Elif Dağdeviren, “Böyle önemli bir durum için gerekirse tüm program değişir, buna değer” dediler.
 
2016 yılının ilk aylarında vizyona girecek İftarlık Gazoz’un çekimleri, “Caretta Caretta molasının” ardından kaldığı yerden devam ederken, set ekibinin bütün kaplumbağalar ve yavruları gittiği halde, hala ne olur ne olmaz diye çok dikkatle çalıştıkları gözden kaçmadı. Ardından tüm ekip keyifle çekimlere devam ettiler.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER