Pelin Çift ile Gündem Ötesi'nde: Türklerin tarih sahnesindeki yeri tartışmaya açılacak!

Pelin Çift ile Gündem Ötesi'nde: Türklerin tarih sahnesindeki yeri tartışmaya açılacak!
Farklı tarzı ve sıra dışı yayıncılığı ile ilginç konuları ekranlara taşıyan usta gazeteci Pelin Çift, Gündem Ötesi programıyla TRT1 ekranlarında izleyici ile buluşuyor. 

Konular, uzman konuklarla cesurca tartışılıyor; tarihe, dine, bilime ve insan yaradılışına dair ne varsa masaya yatırılıyor. Dinler tarihi, kadim uygarlıklar, tıp ve bilim dünyasındaki gelişmeler, komplo teorileri ve tarih alanında bilinmeyenleri uzman konuklarla sohbet ortamında ekrana taşıyan program her hafta bir başka sır perdesini aralıyor. Gizemli konuların aydınlatıldığı program her çarşamba saat 23.15’de TRT1 ekranlarında…

Pelin Çift ile Gündem Ötesi’nde Bu Hafta: Gündem Ötesi bu hafta yine birbirinden ilginç konu ve konukları ekranlara taşıyor. Bu hafta 32. bölümüyle TRT1 ekranlarında izleyici ile buluşacak programda, bu kez Türklerin tarih sahnesindeki yeri tartışmaya açılacak. Prof. Dr. Tufan Gündüz’ün konuk olacağı bölümde; “Türk kimdir? Kime denir? Türkler tarih sahnesine ne zaman çıktı? Batı neden tüm Müslümanlara Türk dedi? Türk devletlerinin hepsi Müslüman mıydı?” gibi tarihin tartışılan soruları Pelin Çift ile Gündem Ötesi’nde cevap bulacak.

TV’de bugün: Pelin Çift ile Gündem Ötesi programı bu hafta yine dopdolu. 32. bölümüyle ekranlara gelecek programa, Prof. Dr. Tufan Gündüz konuk oluyor. Türklerin tarih sahnesine çıkışından, Batı’nın Türklere ve Müslümanlara bakışına kadar geçmişten günümüze tartışılan ne varsa masaya yatırılıyor. 

Pelin Çift ile Gündem Ötesi, 7 Ekim Çarşamba günü saat: 23:15’de TRT1’de.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER