Kristen Srewart'ın ilk dizi projesi belli oldu: The Challenger

Kristen Srewart'ın ilk dizi projesi belli oldu: The Challenger
John Salangsang/Variety/Getty Images/NASA
Kristen Stewart da TV ekranlarına geliyor.

Stewart, uzaya çıkan ilk Amerikalı kadın astronot ve fizikçi olan Sally Ride'ı canlandıracağı mini dizi The Challenger'da ilk dizi oyunculuğunu yapacak.

Deadline'ın haberine göre Kyra Sedgwick'in Big Swing Productions'ı projeyi geliştirip Steven Spielberg'ün şirketi Amblin Partners'a getirdi. Stewart da kendi şirketi Nevermind aracılığıyla yürütücü yapımcılık yapıyor. Maggie Cohn (The Staircase, Narcos) yazar ve showrunner olarak görev yapacak. Dizi, Big Swing'de Sedgwick ve Valerie Stadler ile ortak olan Meredith E. Bagby tarafından yazılan The New Guys adlı kitaptan uyarlanıyor. Habere göre henüz bir yayıncıyla anlaşılmasa da Amazon almaya daha yakın.

Ride 1978 yılında NASA'nın uzay mekiği astronot sınıfının bir parçası oldu ve bu sınıf ilk kez çeşitlilik gösteren ve tamamı beyaz erkeklerden oluşmayan bir sınıftı. Ride, 1983 yılında uzay mekiğiyle uçan ilk Amerikalı kadın oldu ve bir anda ünlüler arasına girdi. Ancak bu sevinç kısa sürdü ve üç yıl sonra (28 Ocak 1986'da) uzay mekiği Challenger yükselişinin 73. saniyesinde parçalanarak mürettebatın yedi üyesinin de ölümüne neden oldu. Ride felaketi araştırmak üzere kurulan Rogers Komisyonu'nda yer alan tek astronot oldu ve daha sonra düşük sıcaklıkta sertleşen O-ringlerle ilgili sorunları tespit ettiği ve patlamanın nedeninin bu olduğu ortaya çıktı. Ride ayrıca LGBTQ+ topluluğunun uzaya uçan ilk üyesiydi. 2012 yılında 61 yaşında kanserden öldü.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER