Dune evreninin dizisi Dune: Prophecy'nin ilk tanıtım videosu yayınlandı

Dune evreninin dizisi Dune: Prophecy'nin ilk tanıtım videosu yayınlandı
Max
Dune evreninin dizisi Dune: Prophecy'nin ilk tanıtım videosu nihayet yayınlandı. Yaklaşık beş sene önce duyurulan dizi projesi bu sonbaharda Max’te yayında olacak.

Ünlü yazar Frank Herbert tarafından yaratılan, Paul Atreides’in yükselişinden 10.000 yıl önce geçen Dune: Prophecy, iki Harkonnen kız kardeşin insanlığın geleceğini tehdit eden güçlerle savaşmasını ve Bene Gesserit olarak bilinecek tarikatı kurmasını konu alıyor.

"Sisterhood of Dune" romanından esinlenen dizi Brian Herbert ve Kevin J. Anderson tarafından yazıldı. Sezonu 6 bölümden oluşuyor. Alison Schapker (Fringe), yürütücü ve yönetici yapımcı olarak görev alıyor. Diane Ademu-John diziyi ortak geliştirdi ve yönetici yapımcı görevinde. Anna Foerster, dizinin yönetici yapımcılığını ve birçok bölümün yönetmenliğini üstlendi. Ortak yapımını ise Max ve Legendary Television üstlendi.

Geniş kadrosunda Olivia Williams, Emily Watson, Jodhi May, Travis Fimmel, Mark Strong, Jade Anouka, Chris Mason, Jessica Barden, Sarah-Sofie Boussnina, Shalom Brune-Franklin, Aoife Hinds, Faoileann Cunningham, Chloe Lea, Josh Heuston ve Edward Davis yer alıyor. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER