MADD Entertainment, altı dizisinin MENA bölgesine satışını duyurdu!

MADD Entertainment, altı dizisinin MENA bölgesine satışını duyurdu!
Dünyanın önde gelen Türk dizileri dağıtımcısı MADD Entertainment, 2024 yılında şirketin Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki (MENA) işlerinde büyük bir büyüme görüldüğünü ve bu bölgenin MADD'in en çok satış yaptığı bölgelerden biri haline geldiğini duyurdu.

Satışlar, bölgedeki 20'den fazla ülkeyi kapsayan çeşitli ücretsiz televizyon ve dijital platformlar da dahil olmak üzere, her alanda artış gösterdi.  Bugünkü büyümeye, Türkiye’de bu sezon başlayan ve MENA bölgesinde de halihazırda yayına giren Yabani, Hudutsuz Sevda, Kirli Sepeti, Şahane Hayatım, Gaddar ve Bahar gibi en hit diziler öncülük etti. Bu dizilerin birçoğunun Türkiye’deki ilk gösterimlerinden kısa süre sonra yayınlanması, bir strateji olarak bölgedeki hem lineer hem de non-lineer yayıncıların izlenme oranlarını artırmalarına yardımcı oluyor.

MADD Entertainment Genel Müdürü Ateş İnce, "MENA, MADD için her zaman önemli bir pazar olmuştur. Bu ülkelerin Türk dizileriyle uzun süren bir ilişkisi var ve izleyicileri en iyilerini bekliyor.  En çok izlenen dizileriyle MADD, bu talebi karşılamaya her zaman hazırdır" dedi.

MADD, SEZONUN 5 YENİ DİZİSİNİN İSPANYA’YA SATIŞINI DA DUYURDU

Türk dizilerinin dünyadaki lider dağıtımcısı MADD Entertainment, en yeni hit dizilerinin çoğunun satıldığı ve prime time'da yayınlanmaya hazırlandığı İspanya'da rekor kıran bir yıl geçirdiğini duyurdu.

Türkiye'de çok iyi reytinglerle çıkış yapan ve ülkenin en popüler dizileri arasında yer almaya devam eden 5 yeni dizinin- Yabani, Hudutsuz Sevda, Kirli Sepeti, Şahane Hayatım ve Bahar - ülkeye lisanslanmasıyla MADD, Türk dizileri için Avrupa'nın en güçlü pazarlarından biri olan İspanya’da  eşi benzeri görülmemiş bir iz bırakıyor.

MADD Entertainment Genel Müdürü Ateş İnce, "İspanya’daki işimizi geliştirmek için çok özenli bir yatırım yaptık," dedi.  "Türk dizilerinin İspanya'daki uzun vadeli geleceğine inanıyoruz ve izleyici kitlesinin istikrarlı ve sürdürülebilir bir şekilde büyümesine yardımcı olmak için yayıncı ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışıyoruz."BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER