ATV'nin yayınlayacağı The Floor'un uyarlama hakkını Kanal D Romania da aldı

ATV'nin yayınlayacağı The Floor'un uyarlama hakkını Kanal D Romania da aldı
FOX
Son dönemin en gözde formatlarından The Floor yurt dışında ses getirmeye devam ediyor.

Bilgi yarışması türündeki formatın Türkiye için uyarlama hakkını ATV'nin aldığını Şubat ayında duyurmuştuk. Cannes'da bu yıl düzenlenen MipFormats'ta ‘Format to Watch’ seçilen The Floor'dan yeni satış haberleri geldi. Şimdiye kadar 13 ülkeye satılan yarışma formatı; ABD ve Türkiye'nin yanı sıra Portekiz (RTP), İsrail (KAN), İspanya (Atres), Almanya (Sat.1), İtalya (Rai2), Fransa (France Television), Romanya (Kanal D), Arjantin (Kuarzo), Ukrayna (Novy), Macaristan (RTL) ve Hollanda'ya (RTL4) da lisanslandı.

Talpa Studios imzalı The Floor'da 100 bilgi yarışması fanatiği, her biri kendi bilgi alanını temsil eden 100 eşit kareye bölünmüş dev bir LED zemin üzerinde düello yapıyor. Amaç tüm zemini fethetmek ve eve büyük bir para ödülü götürmek. Kurallar ise basit. Rastgele bir yarışmacı, bitişikteki bir rakibe bilgi yarışması düellosunda meydan okuyor. Rakibin kutusunun kategorisinde birbirleriyle oynuyorlar. Kategoriler "ünlü sporculardan" "Hollywood aktörlerine" ve "ikonik binalardan" "memelilere" kadar uzanıyor.

Bazı sorular görsel olarak fotoğraflarla, bazıları sesle desteklenirken, diğer düellolar açık uçlu, çoktan seçmeli veya ilişkilendirme sorularına odaklanıyor: olasılıklar ise sonsuz. Düellonun galibi rakibinin karesini fethederek daha fazla alan kazanırken kaybeden ise oyunu terk ediyor. Oyun ilerledikçe düellolar daha heyecanlı ve riskler daha yüksek hale geliyor. The Floor'da ayakta kalan son kişi büyük ödülü kazanıyor.

The Floor'un ABD'de yayınlanan ilk sezonunu Rob Lowe sundu ve 10 bölümlük sezonun ardından büyük ödül 250,000 $'ı kazanan isim belli oldu. Şovda her bölümün sonunda en fazla alan sahibi olan kişiye de ödül veriliyor. ABD'de farklı olarak 81 yarışmacıyla ve 9x9 kare bir sistemle oynanıyor.

Kim Milyoner Olmak İster ekibinin hazırladığı yerli The Floor'un bu yaz ATV'de olması bekleniyor. 2007'de kurulan ve halen Doğan Medya bünyesinde bulunan Kanal D Romania ise yerli dizi ağırlıklı yayın yelpazesinin içine The Floor'u da dahil etmiş oldu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER