ATV, bilgi yarışması formatı The Floor'un uyarlama hakkını aldı

ATV, bilgi yarışması formatı The Floor'un uyarlama hakkını aldı
FOX
ATV, bilgi yarışması formatı The Floor'un uyarlama hakkını aldı.

Talpa Studios imzalı formatın on birinci satışı böylece Türkiye'ye gerçekleşti. Bu on bir pazar arasında Hollanda, ABD, Fransa, İspanya, Almanya, Ukrayna, İtalya, Romanya, Macaristan ve Arjantin de yer alıyor. 

ATV'nin yerli versiyonu önümüzdeki yaz primetime zamanı ekrana getirmesi bekleniyor. Todotvnews'ün haberine göre kanal haftalık on dört primetime bölümü planlıyor.

The Floor'da 100 bilgi yarışması fanatiği, her biri kendi bilgi alanını temsil eden 100 eşit kareye bölünmüş dev bir LED zemin üzerinde düello yapıyor. Amaç tüm zemini fethetmek ve eve büyük bir para ödülü götürmek. Kurallar ise basit. Rastgele bir yarışmacı, bitişikteki bir rakibe bilgi yarışması düellosunda meydan okuyor. Rakibin kutusunun kategorisinde birbirleriyle oynuyorlar. Kategoriler "ünlü sporculardan" "Hollywood aktörlerine" ve "ikonik binalardan" "memelilere" kadar uzanıyor.

Bazı sorular görsel olarak fotoğraflarla, bazıları sesle desteklenirken, diğer düellolar açık uçlu, çoktan seçmeli veya ilişkilendirme sorularına odaklanıyor: olasılıklar ise sonsuz. Düellonun galibi rakibinin karesini fethederek daha fazla alan kazanırken kaybeden ise oyunu terk ediyor. Oyun ilerledikçe düellolar daha heyecanlı ve riskler daha yüksek hale geliyor. The Floor'da ayakta kalan son kişi büyük ödülü kazanıyor.

The Floor'un halihazırda ABD'de devam eden ilk sezonunu Rob Lowe sunuyor ve 10 bölümlük sezonun ardından büyük ödül 250,000 $'ı kazanan isim belli olacak. Şovda her bölümün sonunda en fazla alan sahibi olan kişiye de ödül veriliyor. ABD'de farklı olarak 81 yarışmacıyla ve 9x9 kare bir sistemle başlanıyor.

ATV Türkiye'den, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında da yapımcılık görevini üstlenen Mehmet Çam: "Uluslararası pazar için çok uygun üretim maliyetleri ve İstanbul Havalimanı'na sadece 30 dakika mesafede bulunan merkezimiz ile The Floor Türkiye merkezi, uluslararası meslektaşlarımız için stratejik bir buluşma noktası olarak konumlanıyor. Bunun sunduğu olanaklar beni heyecanlandırıyor," dedi.

Talpa Studios Küresel Dağıtım Direktörü Sebastian van Barneveld, "The Floor'un Türkiye'deki ilk bölümüyle birlikte on birinci ülkeye yayıldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. ATV'nin Türkiye'deki başarılı yarışma programları konusundaki kayda değer geçmişi göz önüne alındığında, doğru kanal, doğru program ve doğru yapım ekibi kombinasyonunun bu format için bir başka kazanan formül yaratacağından eminiz," diye ekledi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER